Борис Тарасюк: Позиція США по Донбасу зрозуміла, але ми не мусимо “бігти і виконувати вказівки”

Двічі міністр закордонних справ України, народний депутат Борис Тарасюк прокоментував виступ Віце-президента США Джо Байдена сьогодні у парламенті.

Чи можна говорити про “втому” США  від України?

Я не почув термінології, яка нагадує термін “втома”. Навпаки, я почув меседжі, які демонструють занепокоєність США щодо ситуації в Україні, щодо корупції, війни з Росією. Я не почув байдужості, тим більше, в емоційному наповненні виступу.

Чи був у виступі Байдена чіткий меседж по питанню Донбасу?

На мою думку, він виклав офіційну позицію США, яка полягає в тому, щоб виконувати мінські домовленості. І цей меседж здебільшого був спрямований на РФ, яка не виконує  положення цих домовленностей. Але, в той же час, я почув меседж, який стосувався України, ви, мовляв, повинні виконати свою частину зобов’язань: прямо було сказано про зміни до Конституції, з чим я особисто не погоджуюсь, особливо у спосіб, запропонований Президентом. Проте, те, що США висловлює таку позицію, це не означає, що що ми маємо сказати “yes, sir” і бігти виконувати. Зокрема, що стосується змін до Конституції у частині так званої децентралізації, я вважаю, вони не будуть проголосовані.

Найвпливовіша країна світу виклала свою позицію, але ми маємо мати свою голову на плечах.

Що ж стосується мінських домовленостей, особисто я вважаю,  що США помилково були вилучені з мирних перемовин з квітня минулого року. Участь США посилила би позицію України.

Як ви особисто і ваша фракція сприйняла виступ пана Байдена?

Я особисто дуже позитивно сприймаю ті речі, про які говорив Віце-президент США, а саме, про невизнання аннексії Криму, про порушення Росією міжнародного права, про невизнання США змін кордонів держав силою, про жорстку критику дій Росії на Донбасі, про те, що російські війська мають бути виведені з Донбасу. Але все це є у мінських домовленостях, тут немає ніяких новацій.

Можу сказати, що у промові не було меседжів, які б могли викликати різке несприйняття. Це не означає, що особисто я, наприклад, з усім погоджуюсь, але вони були правильні.  Що стосується боротьби з корупцією, США вважають корупцію однією з причин наших невдач у внутрішній політиці, і з цим важко не погодитись. Боротись з корупцією потрібно і це в наших інтересах.

Чи можна говорити про якісь наслідки для уряду після візиту і виступу Байдена?

На мою думку, було би помилкою з боку США говорити, кого вони б хотіли бачити на тій чи іншій посаді в уряді України. Принаймні, у публічних виступах ми цього не почули. На зустрічі з молодими депутатами також не лунало жодних прізвищ. Дуже важливим є те, що відбулося у непублічній частині візиту: конфіденційних розмовах з Президентом і Прем’єром. Але я маю сумнів, що США на цих зустрічах називали які-небуть бажані персоналії. Збереження стабільності – ось основний меседж, як публічний, так і конфіденційний.

А те, як це буде інтерпритовано, які конкретні кроки здійснять Президент і Прем’єр – поживемо-побачимо.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

"Крым": вышибающая слезу мелодрама об аннексии

Кремль хочет разбудить патриотические чувства в россиянах с помощью кинохитов....

Це може бути цікавим

Украинская велосипедистка установила 11 мировых рекордов

В велосипедном заезде в Италии, который продолжался более 24 часов, украинская велосипедистка Елена Новикова проехала 500 миль и установила 11 мировых рекордов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....