Шість містичних легенд Києва

З Києвом пов’язана велика кількість містичних історій. Хто знає, які з них насправді відбувались, а які нині є лише красивою легендою.

Чумний шлях

Одного дня до Києва приїхав Григорій Сковорода. Гуляючи Подолом, він раптом зупинився і сказав: "Пахне смертю". В той самий день мандрівний філософ залишив місто, а вже на наступний день Київ закрили на карантин через епідемію чуми.

Епідемія тривала більше року, з осені  1770-го до грудня 1771-го, дві третини киян стали її жертвами.

Щоб припинити поширення чуми серед здорових мешканців, родини, де були хворі, примусово виселяли в карантинні установи, а їх будинки спалювали.

Люди були доведені до такого відчаю, що підкидали своїх мертвих в інші двори. Та одного дня до магістрату прийшов полонений турок і сказав, що знає, як спинити епідемію. Йому наче наснилось, що для цього треба в київському православному храмі провести службу на честь Аллаха і пророка Магомета.

Служба пройшла в Іллінській церкві, що на вулиці Почайнінській, і епідемія скінчилась.

ea2b8ea-skovoroda

Як переїхати до Києва

Фонтан Самсон на Контрактовій площі – один з найдавніших фонтанів Києва. Вважається, хто вип’є води з цього фонтану, назавжди залишиться в Києві.

Зараз краще профільтрувати воду перед вживанням.

e96a0eb-mistychnyi-kyiv2

Пророцтво для Врубеля

В 1884 році молодий художник Михайло Врубель приїхав до Києва на запрошення київського професора Адріяна Прахова, щоб розписувати Кирилівську церкву, що біля Смородинового узвозу.

Перше, що він почув на вокзалі в Києві, коли спитав, як дістатися до Кирилівської церкви: "Вам треба в психіатричну лікарню". Справа в тому, що Кирилівська церква знаходиться поруч з психлікарнею, на вулиці Кирилівській 103.

Але почуті на вокзалі слова стали пророцтвом, адже художник закінчив життя саме в київській психлікарні.

Дівчина, якої не було: містична історія лікаря Яновського

В будинку на Андріївському узвозі, 17 жив і проводив прийом відомий лікар Феофіл Яновський. Його знали як "святого лікаря", бо він лікував бідних людей, ще й потайки підкладав їм гроші.

Одного дня до нього прийшла дівчина і попросила провідати її хвору маму. Він закінчив прийом і пішов за адресою, що залишила дівчина.

Це була маленька бідна кімната. Жінка, що там лежала, була дуже хворою. Лікар надав допомогу і став роздивлятися навколо. На стіні він побачив портрет дівчини, що приходила до нього. Жінка сказала, що це її донька, яка померла рік тому.

901b333-andiivkyi

Перший поліцейський протокол про полтергейста

На площі Думській (нині Майдан Незалежності) на початку ХХ століття стояв будинок Ольги Дякової. Жінка слідкувала за модними тенденціями, тому періодично запрошувала до себе друзів на спіритичні сеанси.

Одного дня після таких от посиденьок з викликанням духів, в будинку Ольги почали пересуватись предмети – від мильниці до меблів. Ольга викликала священика, він освятив будинок. Але духовний захист не допоміг, тому жінка звернулась до цивільного – викликала поліцейських.

Вони склали протокол, в якому засвідчили дивні явища. Будинок опечатали. В 1941 році будинок Дякової був зруйнований.

c042fec-poshtamt

Замок Ричарда Левине серце: ані замку, ані Ричарда

На початку ХХ століття киянин Дмитро Орлов почав будувати прибутковий будинок на горі Уздихальниці, що поруч з Андріївською церквою.

Проект будинку в стилі англійської готики він знайшов в архітектурному журналі, тож архітекторові вирішив не платити. Коли будівництво майже завершилось, сталась пожежа, і велика частина будинку згоріла.

Орлов поїхав до Сибіру, щоб заробити на добудову, але на зворотному шляху його пограбували та вбили. Споруду добудувала дружина Орлова, але з робітниками не розрахувалась.

dd61c1c-zamok-richarda

Будинок почав приймати квартирантів, але всі вони швидко з’їжджали, бо постійно чули завивання та стукіт в стіни.

Виявилось, що робітники вирішили помститись та заклали в труби черепки і проколоту яєчну шкарлупу, через що і виникали дивні звуки. За роки свого існування будинок майже не приносив прибутку.

За радянських часів його переробили під комуналки, певний час там жили художники. Але от вже 30 років будинок на Андріївському узвозі 15 пустує. Кажуть, проклятий.

Золота рибка по-київськи: решітка з веранди Булгакова

Творчість Михайла Булгакова пронизана київськими легендами, вона аж надто містична, але зараз не про це.

Булгаков народився з одного боку Лисої гори, а потім 13 років прожив в будинку №13 з іншого боку Лисої гори.

Під час реставрації того самого будинку №13 з веранди прибрали стару віконну решітку. Її забрав до себе Музей однієї вулиці, що на Андріївському узвозі 2Б.

І не дарма. Ця решітка стала мало не місцем паломництва, коли з’ясувалось, що вона виконує бажання.2b9506b-andriivskyi-bulgakov

За матеріалами Українська правда.Життя.

Читайте також: В Ірландії показують «Україну у казках»

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

"ДНР" обстріляла будинки мирних жителів з протитанкових гранатометів

Бойовики з окупованих територій Донбасу накрили вогнем будинки мирного населення у Зайцевому та Гранітному....

Це може бути цікавим

У Відні затримали одного з найбільш розшукуваних злочинців Європи

У столиці Австрії заарештували 39-річного громадянина Сомалі, який перебував у списку найбільш розшукуваних злочинців в країнах Євросоюзу....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Криму окупанти винесли вирок проукраїнському журналісту

В окупованому Сімферополі так званий суд визнав журналіста Миколу Семену винним, "засудивши" до двох років і шести місяців позбавлення волі умовно....