Люди працюють на процес, бо цього вимагає система, — Яресько

"Люди працюють на процес, а не результат, бо цього вимагає система". Про таке заявила Наталія Яресько на Kyiv Employer Branding & Engagement Forum минулого тижня. Протягом заходу були обговорені особливості української фінансової системи та здобутки Міністерства за останній рік.

"Ми успадкували радянську систему бюрократії і чиновництва, над якою 23 роки будували додаткові процеси і процедури. Але ми її так і не вичистили, не змінили процеси і вимоги до чиновників. Таким чином ми боремося зі старою системою, маючи нові цінності. Ми стикаємося з викликами, які до цього можливо не існували в історії незалежної країни. Але ми боремося на базі старої системи, яку поки що не було можливості вичистити, відновити і змінити," — сказала Наталія Яресько.

Також міністр фінансів зазначила: "Зараз ми чекаємо прийняття закону про державну службу – без нього я просто не маю права міняти систему в міністерстві. В бізнесі все інакше. Якщо ти частина великого підприємства за кордоном, в тебе є можливість створити свої бізнес-процеси. Державна служба у всіх країнах – це гігант, який важко рухати".

В ході проведення форуму Наталія Яресько говорила про відмінності між веденням бізнесу і роботи в політиці. Свій досвід  і головну проблему мінфіну вона описала так: "Я прийшла в уряд з командою з 10-15 своїх людей – це заступники. Вони також запросили з собою інших людей – кожен приблизно по десять чоловік. Загалом ситуація і змінилася, і ні. З одного боку, прийшли нові люди і принесли іншу атмосферу роботи. З другого, у цей рік ми більше концентрувалися на вирішенні проблем, а не кадрових питаннях. Щодня ми мусили працювати з тими коштами, які попадали у казначейство – кому заплатити пенсії, а кому заробітну платню. На все грошей не вистачало. Ми ніби вирішували, хто з людей буде першим починати протест. Зараз ми маємо кошти, щоб вчасно заплатити всі наші платежі. Тобто протягом цього року нашою метою було подолати проблеми з боргами і субсидіями, а питання персоналу стали другорядними".

Наталія Яресько також повідомила, що Міністерство фінансів планує укласти низку угод. щоб убезпечити Україну від нестачі газу: "Ми домовляємось з ЄБРР щодо трьох різних кредитних програм для «Нафтогаза» на $1 млрд. Якщо всі три будуть на місці, то ми вже ніколи не будемо перед сезоном благати профінансувати закупівлю газу. Маючи такі фінансові можливості, ми зможемо закупляти газ за найнижчою ціною – не в сезоні. Це інший підхід до закупівлі газу в Україні і вирішення питання безпеки та боргів. «Нафтогаз»  був найбільшим творцем дефіциту бюджету в країні. В наступному році він матиме дефіцит 0. А ще два роки тому мав більший, ніж державний – $10 млрд. Це величезна зміна. Очевидно, там є болісні точки, але в цілому ми міняємо систему кардинально. Посередників, які заробляють на ціні, вже немає, більше половини палива ми закуповуємо в Європі. Ми працювали над цим дев’ять місяців".

"Щодня мій to-do-list складається з 70-80 питань. Знімаєш десятку, а тим часом додається ще 15. Не тому що нічого не зроблено. Я чесно вам кажу, що за рік ми зробили дуже багато всього. Ми відійшли від краху. Фінансова система і країна у безпеці. Але ще є дуже багато викликів. 23 роки хтось працював, хтось ні, але вирішення серйозних проблем не було", - підсумувала Яресько.

За матеріалами platfor.ma.

Читайте також: Мінфін не буде різко підвищувати податки для IT-індустрії

     

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Создана эффективная вакцина от кариеса

Китайские исследователи из Уханьского университета разработали вакцину, предотвращающую разрушение зубов у людей....

Це може бути цікавим

Tesla запатентовала технологию портативной замены батарей электрокаров

В патентной заявке Tesla представила технологию замены аккумуляторов в Model S и Model X....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Путину сопутствует успех, но темпа он не выдержит

Глава Мюнхенской конференции по безопасности Вольфганг Ишингер считает, что Россия гораздо слабее, чем кажется....