Екологи попереджають – жодні ГЕС на Дністрі недопустимі

З засобів масової інформації МБО «Екологія-Право-Людина» та Дунайсько-Карпатська програма Всесвітнього фонду природи ( WWF) дізнались, що 27 листопада у Новодністровську   відбулась нарада щодо підготовки проекту будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі.

На ній представники  ПАТ «Укргідроенерго» провели презентацію попередніх напрацювань та обговорили  першочергові питання щодо підготовки проекту будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі. Участь в нараді взяли представники Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької ОДА.

Хочемо зауважити, що русло та береги Дністра вище Новодністровської ГЕС частково входять в межі  трьох  національних природних парків : «Дністровський каньон», «Хотинський», «Галицький» та десятка об’єктів природно-заповідного фонду нижчих категорій , зокрема Регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон». Ніяка шкідлива для довкілля діяльність, в тому числі і будівництво ГЕС в їх межах не дозволена.

«Тому цілком очевидно, що плани ПАТ «Укргідроенерго» побудувати каскад ГЕС  на Дністрі протирічать чинному  законодавству України. Тому коли компанія, 100% акцій якої належать державі,  пропонує нереальні для реалізації проекти – то це виглядає дуже сумнівно. Ми радимо ПАТ «Укргідроенерго» не займатись «прожектами» за межами чинного законодавчого поля, а зосередитись на проектах, які можуть принести реальну користь України, не завдаючи шкоди довкіллю. Наприклад, на модернізації  каскаду існуючих ГЕС на Дніпрі» - коментує еколог ЕПЛ  Тєстов Петро.

«Необхідно звернути увагу на те, що Верхній Дністер – це унікальне оселище для десятка червонокнижних видів риб. Зокрема, тут існують популяції «червонокнижних» - стерляді, вирезуба, кількох видів вусачів тощо. ГЕС просто знищить цих риб шляхом знищення місць їх існування. Такі рішення – це смертний вирок. Ми будемо боротись за те, щоб передгірський Дністер з унікальним біорізноманіттям жив. Щоб ми, наші діти і онуки мали шанс побачити, що таке справжня велика річка!» - каже Анатолій Павелко, еколог Всесвітнього фонду природи – WWF в Україні.

Треба відзначити, що природня краса Дністра ціниться не тільки в Україні, але й за її межами. Зокрема Дністровський каньйон був одним з переможців конкурсу 7 чудес України. Сплави Дністром рекламуються  Тернопільською та Івано-Франківською ОДА як одні з основних туристичних атракцій регіонів. По берегам Дністра активно розбудовується інфраструктура для обслуговування туристів, туризм є одним з основних  джерел  прибутку місцевих мешканців.

«Всім, хто хоч трохи цікавиться туризмом, очевидно, що будівництво ГЕС знищить туристичний потенціал Дністра. Для цього достатньо порівняти наявну  кількість туристів вище Заліщиків, де  річка тече вільно, та нижче – де вона вже перетворена в ставок завдяки Новодністровській ГЕС.  Різниця – в десятки разів. Тому дивує позиція обласних державних адміністрацій – які «правою рукою» популяризують туризм на Дністрі, а «лівою рукою» - беруть участь в проектах, які цей туризм знищують» - коментує еколог ЕПЛ Тєстов Петро

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Преступники ограбили магазин и вернулись обратно в тюрьму

В США четверо заключенных сбежали из тюрьмы в округе Холмс штата Миссисипи, ограбили магазин и вернулись обратно в тюрьму....

Це може бути цікавим

Палеонтологи виявили жабу, яка харчувалася динозаврами

На острові Мадагаскар знайшли рештки жаби, яка була здатна проковтнути маленького динозавра....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

"ДНР" обстріляла будинки мирних жителів з протитанкових гранатометів

Бойовики з окупованих територій Донбасу накрили вогнем будинки мирного населення у Зайцевому та Гранітному....