Хто очолить головний антикорупційний орган країни? Аналіз кандидатів

 Антикорупційна організація Transparency International Україна провела аналіз кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). З дев’яти кандидатів лише троє мають реальний антикорупційний досвід.

 У суботу, 28 листопада, Конкурсна комісія з відбору членів Нацагентства з питань запобігання корупції прийме остаточне рішення щодо керівного складу цього антикорупційного органу. Відповідно до законодавства, склад із п'яти членів НАЗК буде затверджений Кабінетом Міністрів України та працюватиме протягом чотирьох років.

Люди, імена яких ми почуємо вже у суботу, будуть відповідальними за ведення державного реєстру декларацій та державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення; саме вони також будуть керувати процесом перевірки відповідності стилю життя держслужбовців та депутатів всіх рівнів задекларованим доходам, затверджуватимуть антикорупційні політики органів державної влади, налагоджуватимуть ефективну роботу з викривачами, контролюватимуть дотримання антикорупційного законодавства та запобігатимуть виникненню конфлікту інтересів. Для реалізації даних повноважень закон наділяє Нацагентство доволі широкими правами. Так, НАЗК має право вносити приписи та складати протоколи про адмінправопорушення, ініціювати службові перевірки, приймати та розглядати заяви про порушення антикорупційного законодавства від фізичних осіб та бізнесу, самостійно проводити перевірки за необхідності. Нацагентство матиме свій апарат для забезпечення діяльності, який фінансуватиметься з державного бюджету, а також регіональні представництва, які не обов'язково співпадатимуть із адміністративним поділом.

Конкурсна комісія обиратиме з 9 кандидатів, які пройшли два довгі етапи відбору, співбесід та дачі пояснень. Наразі до фіналу конкурсу пройшли:  харківський люстратор та викладач в юридичній академії Федір Веніславський; активіст ГО «Автомайдан» Роман Маселко; народний депутат Віктор Чумак; колишні працівники прокуратури Вадим Чижиковський та Юрій Дмитрієв; заступник Голови Національного агентства з питань державної служби Олександр Скопич; доцент Національної академії прокуратури та колишній викладач Арсенія Яценюка Наталія Корчак; доцент Київського університету ім. Шевченка Олександр Серьогін; адвокат Владислав Шалгородський.

Transparency International Україна підготувала короткі відомості про кандидатів та їх відповідність критеріям, запропонованих законом. Щоб обрати по одному кандидату на 5 вакантних місць, потрібно 6 із 8 голосів членів Конкурсної комісії. TI Україна разом з іншими антикорупційними організаціями закликають громадськість і ЗМІ приділити максимальну увагу процесу відбору керівництва НАЗК, а членів конкурсної комісії – керуватися критеріями професійності та оцінки практичного досвіду кандидатів, досягнутих результатів їхньої попередньої діяльності та моральних цінностей, що ними сповідуються. Громадські антикорупціонери переконані, що до керівництва НАЗК не повинні прийти маловідомі у громадському секторі особи, без досвіду та реальних досягнень у боротьбі з корупцією, які не мають мужності кинути виклик корумпованій системі. НАЗК не повинне перетворитися на чергову недієздатну інституцію, яких і так вистачає в нашій державі. Сподіваємось, що вже з понеділка Україна матиме превентивний антикорупційний орган - Національне агентство з питань запобігання корупції.

Під час проведення аналізу Transparency International Україна користувалася виключно даними, опублікованими Кабінетом Міністрів України та загальнодоступними джерелами.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Супрун: У системі e-Health зареєструвалося вже півтисячі лікарів

До системи e-Health, яка наразі працює в пілотному режимі, долучилося вже 517 лікарів....

Це може бути цікавим

Депутат: Порошенко стал фактическим совладельцем компании ДТЭК Ахметова

Президент Украины Петр Порошенко стал фактическим совладельцем компании ДТЭК Ахметова, заявил народный депутат Украины Сергей Лещенко....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Вече в Киеве: силовики применили газ

22 октября в Киеве на площади Конституции происходит вече против действующего украинского президента Петра Порошенко....