Адвокати: Вбивства на Майдані були терористичним актом

Адвокати родин загиблих на Майдані вважають вбивства протестуючих взимку 2014 року терористичним актом і домагатимуться від Генпрокуратури переформулювати підозри обвинуваченим у цих справах.

Вбивство протестуючих на Майдані - це не перевищення службових повноважень Януковичем та його оточенням, а терористичний акт, здійснений ними проти "майданівців". На цьому наполягають адвокати родин загиблих на Майдані. Вони домагатимуться від ГПУ переформулювати підозри обвинуваченим у справах вбивств мітингуючих під час акцій протесту у лютому 2014 року. "Злочин треба спочатку правильно ідентифікувати та покласти на правильні статті Кримінального кодексу. Якщо взяти ознаки, які вчинялися, зокрема 20 лютого 2014 року, то там очевидні ознаки терористичного акту і ми намагаємося, аби кваліфікація була змінена в саме такому ракурсі, а не як є зараз - більшість підозр обвинуваченим по 365 статті ККУ - перевищення службових повноважень", - сказав в інтерв'ю DW Віталій Тітич, голова Адвокатської дорадчої групи, в яку нещодавно об'єдналися дванадцятеро адвокатів родин загиблих на Майдані.

"Цілеспрямовані вбивства"

За словами адвоката, зібрані адвокатами докази свідчать про те, що більшість вбивств мітингуючих відбувалися з навмисною метою для залякування та радикалізації суспільства. "Такого злочину, як на Майдані в історії ще не було. Він здійснювався під об'єктивами сотні теле- та веб-камер. "Інструментом" злочину були ЗМІ. Через них транслювалася картинка для жителів Криму та Донбасу, захоплення яких готувалося заздалегідь", - переконаний Тітич.

Він вважає, що від початку неправильно сформульовані слідчими ГПУ підозри обвинуваченим у вбивствах на Майдані ввели в оману українське суспільство, міжнародні інституції. "Виставляючи 365 статтю Кримінального кодексу України (перевищення службових обов'язків) при вбивстві людей ми стверджуємо, що ті особи, які вбивали - виконували ті повноваження, які їм наданні державою, та лише в чомусь їх перевищили. Це абсурдне твердження", - наголошує адвокат.

Захист обвинувачених використовує слабкі місця

Віталій Тітич зауважує, що така абсурдність у висунені підозр обвинуваченим активно використовується захисниками колишніх "беркутівців". "На суді колишній співробітник спецпідрозділу "Беркут" Сергій Зінченко увесь час каже прокурорам: а покажіть мені наказ, виконуючи який я перевищив свої повноваження, як ви мене обвинувачуєте", - констатує Віталій Тітич.

Адвокат зазначив, що Адвокатська дорадча група підготувала ґрунтовний експертний висновок щодо хибності формулювання підозр обвинуваченим у "майданівських справах" і Управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке розслідує вбивства мітингуючих на Майдані взяло до уваги зауваження адвокатів.

Автор Лілія Гришко, джерело dw.com

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Хулиганы разбили окно в маршрутке на Лесном массиве

В Киеве неизвестные разбили окно в маршрутном автобусе....

Це може бути цікавим

Многоуровневые натяжные потолки – что обязательно о них нужно знать

Натяжные потолки являются самым современным на сегодняшний день видом оформления верха помещения....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве водитель BMW устроил смертельное ДТП и сбежал

В ночь на понедельник, 25 сентября, на Столичном шоссе в Киеве произошло серьезное ДТП....