Золото Віталія Захарченка: майже два роки після втечі

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'

Останнім часом активізувалась діяльність екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, який готує фундамент свого повернення в українську політику. Але Клименко - не єдиний, хто прагне відновити свій вплив в Україні. Екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, як і його колишній колега по уряду, також створив фонд допомоги жителям Донбасу та активно пише у Facebook про \"хунту\", \"політичні переслідування\" і в коментарях обіцяє своїм читачам обов’язково повернутись.

\r\n\r\n
\r\n

Колишньому міністру та його оточенню, вірогідно, є, за чим сумувати - зокрема і за втраченими можливостями. У січні 2014 ми з Дмитром Гнапом робили розслідування про те, що компанію, яка отримала право на розробку Мужіївського родовища золота на Закарпатті, контролював Валерій Бредихін - партнер родини Захарченків в бізнесі. Суди за родовище та пов’язане з ним майно тривають і досі - зокрема й за участю прокуратури.

\r\n\r\n

Цікаво, що наразі в Україні видано лише 7̲ ̲с̲п̲е̲ц̲д̲о̲з̲в̲о̲л̲і̲в̲ на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів. При цьому три дозволи, дію яких тимчасово припинено, але ще не скасовано, належать пов’язаним із Захарченком компаніям. Два дозволи на Мужіївське та Берегівське родовища отримала свого часу \"Карпатська рудна компанія\", про яку \"Слідство.Інфо\" і робило розслідування. Третій дозвіл - на вивчення Квасівського рудного поля - було видано \"̲З̲а̲х̲і̲д̲н̲і̲й̲ ̲г̲е̲о̲л̲о̲г̲о̲-̲р̲о̲з̲в̲і̲д̲у̲в̲а̲л̲ь̲н̲і̲й̲ ̲к̲о̲м̲п̲а̲н̲і̲ї̲\". Її директором та одним із кінцевих власників є вже згаданий Валерій Бредихін.

\r\n

К̲в̲а̲с̲і̲в̲с̲ь̲к̲е̲ ̲р̲у̲д̲н̲е̲ ̲п̲о̲л̲е̲ є найменш вивченим в Берегівському рудному районі і промисловий видобуток там не проводився. Відомо, що перспективною для робіт є площа до 2,5 квадратних кілометрів. Спецдозвіл на вивчення Квасівського поля було призупинено в 2014 році після перевірки підприємства, організованої за ініціативою Держгеонадр та СБУ. Як виявилось, \"Західна геолого-розвідувальна компанія\" не виконала низку умов спецдозволу та не усунула порушення в необхідний термін. У жовтні 2014 Держгеонадра звернулись до суду для скасування дозволу, але розгляд справи триває досі. Теоретично крапку у цій справі може поставити навіть наступне засідання, яке відбудеться наприкінці листопада.

\r\n

А ще Захарченко міг би сумувати за будинком у Романкові, який в 2012 році переписали з дружини екс-міністра на н̲і̲д̲е̲р̲л̲а̲н̲д̲с̲ь̲к̲и̲й̲ ̲ф̲о̲н̲д̲ ̲L̲V̲V̲. Завдяки відкритій кадастровій карті також виявилося, що фонду LVV належить не лише будинок у Романкові та земля безпосередньо під ним, але й ділянки неподалік – загалом більше 4,8 га! Але от невдача: в червні цього року генпрокуратура все ж наклала арешт на майно фонду, а тому у Романкові на екс-міністра зараз теж не чекають.

\r\n

автор: Kateryna Kapliuk

\r\n\r\n

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ОБСЄ збільшує кількість спостерігачів в Україні

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів за ситуацією в Україні до 800 осіб, заявив перший заступник керівника СММ ОБСЄ Олександр Хуг....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

"Динамо" наступний матч проведе без глядачів

Матч "Динамо" - "Верес" пройде без глядачів на стадіоні імені Валерія ЛобановськогоМатч 10-го туру прем'єр-ліги між "Динамо" і "Вересом" відбудеться при порожніх трибун....