У Хмельницькому підписали меморандум щодо підтримки об'єднаних територіальних громад

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

9 листопада в місті Хмельницький пройшла презентація проекту \"Підтримка розвитку об\'єднань територіальних громад у Хмельницькій області\". Проект організований Інститутом громадянського суспільства за підтримки Бюро GIZ, Швейцарсько-українського проекту \"Підтримка децентралізації в Україні\", Офісу Ради Європи,  та Шведсько-українського проекту \"Підтримка децентралізації в Україні\", фонд “Відродження” та проекту ЄС “Підтримка регіонального розвитку в Україні”.

\r\n

22 об\'єднані територіальні громади потребують експертної допомоги. За словами голови ОДА Михайла Загородного \"досвід європейських країн, зокрема, Польщі, свідчить про те, що цей процес є нелегким. Проте отримані результати сприяють формуванню громадянського суспільства та підвищення загального рівня добробуту. Хмельницький регіон є лідером у даному напрямку\".

\r\n

Для подальшої плідної роботи у Хмельницькій області  ініціатори проекту \"Інститут громадянського суспільства\" підписали з обласною державною адміністрацією меморандум. Обласна влада зобов\'язуються сприяти в подальшому процесі об\'єднання громад, а експерти будуть проводити роботу з підтримки об\'єднаних територіальних громад  в регіоні.

\r\n

У свою чергу начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лілія Попова зазначила, що питання об\'єднання територіальних громад є найактуальнішим на сьогоднішній день. \"В Мінрегіоні добре розуміють всю відповідальність та значення процесів, які відбуваються в Україні. Тому присутність тут для нас тут дуже важливо. По-перше, скористатися можливістю розповісти про те, що робиться в Міністерстві з зазначеного питання. А найголовніше - почути вас і передати в Міністерство ті питання, які викликають проблематику, для того, щоб їх вирішувати\", - зазначила начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Лілія Попова.

\r\n

Анатолій Ткачук провів презентацію проекту. \"Ми хочемо отримати декілька шарів результатів. На початку йде мова про короткострокові результати. Тобто, сформовані органи управління мають отримати свою структуру, штат, нормативну базу. Це має дати нам кращу ефективність управління, яке принесе нову економіку в місцеві громади\", - зазначив він.

\r\n

Наразі змінилась парадигма місцевого самоврядування і громади отримали широке поле для роботи по залученню інвесторів. У цьому контексті для громад стало важливим відкритість та можливість заявити про себе.

\r\n

В рамках проекту планується фінансування схем планування та стратегій розвитку двох різнотипних об\'єднаних громад, що дозволить відкрити їх для інвесторів. \"Які ці будуть громади, ми не знаємо. Це ті, які будуть найбільш активними і які покажуть своє бажання працювати в нових умовах\" -  зазначив  керівник проекту.

\r\n

Експерт GIZ Бюро в Україні з питань управління публічними фінансами Роман Іванов та менеджер DESPRO Марина Бриль відзначили потенціал України та наявні успіхи в об\'єднанні громад. В той же час вони підкреслили необхідність при загальній орієнтації на Європу пошуку свого власного шляху та важливість розробки проектів для отримання західних інвестицій.

\r\n

Окрім презентації проекту у Хмельницькому також пройшов практичний семінар, який відвідали понад 150 представників об\'єднаних громад Хмельниччини. На ньому експерти відповідали на конкретні питання регіональних очільників та намагалися разом з ними вирішити проблеми, які виниклі в ході реорганізації. Свою роботу в регіоні вони продовжать і надалі.

\r\n

Читайте також: Чого чекати від змін до Конституції в частині децентралізації? Питання та відповіді

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Арнольд Шварценеггер представил электрический Hummer

Kreisel Electric, небольшой австрийский стартап, известный впечатляющими преобразованиями автомобилей в электрокары, на этой неделе открыл новый центр исследований и ра....

Це може бути цікавим

Илон Маск выделил $15 млн на революцию в образовании

Предприниматель Илон Маск инвестировал $15 млн в программу развития глобального образования, запущенную организацией XPRIZE....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....