Генпрокуратура й далі затримуватиме «регіоналів», аби підняти рейтинг Шокіну, – політолог

«Зараз у Генпрокуратурі шукають кандидатів для затримання; на мій погляд, намагатимуться брати когось одіозного зі списку «регіоналів», але, звичайно, не першу лінію. Це все робиться виключно для того, щоби підняти рейтинг Генпрокурору. Хоча по факту до тих, хто давав накази про розстріли на Майдані та їх виконував, справа так і не дійшла». Цю думку, коментуючи гучні затримання Геннадія Корбана та Олени Лукаш та подальші звільнення їх під заставу, кореспондентові видання Інформаційний Акцент висловив політолог, директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За словами Давидюка, довести справи до кінця Генпрокуратурі заважає політизованість процесу та надзвичайна медійність: «Вони більше працюють на камери, ніж юридично. Навіть якщо брати обвинувачення прокуратури, вони дуже часто нелогічні з юридичної точки зору, в результаті чого ці справи розсипаються. Розганяють інформаційний привід, але завершити до кінця обвинувачення не можуть». Експерт зазначив, що більшість суддів по цих справах беруть самовідвід, через те, що не хочуть влазити в політичні авантюри.

«Як показує вся історія України, жодне політичне затримання не було тривалим. В Україні «посадка» – це як один із елементів піару. Затримані особи розуміють, що люди владою не задоволені і якщо буде якась подібна подія, вони автоматично стануть лідерами опозиції або як мінімум претендуватимуть на проходження в парламент. Справи завжди затягуються, судові слухання завжди проходять в доволі специфічній формі. Такі політичні переслідування зазвичай лише закінчуються підвищенням рейтингів, а не реальними результатами», – переконаний експерт.

На думку політолога, серія гучних затримань – відстрочка відставки нинішнього очількика ГПУ. «До Шокіна було дуже багато питань і навіть посол США робив йому зауваження… Сьогодні ж вони взяли стратегію гучних справ, щоб таких звинувачень не було. Як тільки Шокін зупиниться з цими гучними справами, то йому доведеться йти у відставку», – зазначив політолог.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Млечный Путь оказался необычной галактикой

Нашу Галактику считают довольно обычной для своих размеров и структуры – однако новый обзор «близнецов» Млечного Пути показал, что он выделяется среди них низкой ....

Це може бути цікавим

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Качественный перевод на 50 языков в Киеве

Быстрый качественный перевод в Киеве на множество языков, легализация документов, апостиль, нотариальные переводы, удобное оформление и доставка заверенных перев....