Закарпатські сепаратисти почали перемовини з чешськими путіністами

Чехія хоче «відкусити» шмат українських територій.

За інформацією аналітичного відділу ГІ « Права Справа» Президент Чехії Мілош Земан провів зустріч з керівництвом Всесвітнього Конгресу Підкарпатських Русинів (ВКПР) в чеському місті Пардубіце. На зустрічі був присутній голова ВКПР Василь Джуган та його заступник Михайло Тяско.

Також на зустрічі був присутній православний священник Дмитро Сидор з Ужгорода, який згідно вироку українського суду отримав умовний термін покарання за сепаратизм.

«Зустріч, що відбулася стала продовженням численних контактів, які Президент М. Земан і його оточення підтримують з керівництвом ВКПР для обговорення питань, пов'язаних зі становищем міжнародного русинського руху, русинських громад Закарпатської області України та з визначенням майбутнього регіону та його статусу.

Під час зустрічі Президент Чехії пообіцяв Всесвітній Раді Підкарпатських Русинів, що русини не будуть забуті чеською владою і будуть всіляко підтримані керівництвом країни», - повідомили русини.

Заява XII Всеслов'янського собору «Про автономію русинів Закарпаття», в якій, зокрема, говориться: «Русини Закарпаття тисячоліттями живуть на своїй споконвічній землі, яка входила до складу різних держав. У 1918 році вони знайшли автономію відповідно до Закону Угорщини №10 від 21 грудня того ж року з конституційною назвою "Руська Країна» - Русинська Держава...

VIII Всеслов'янський собор, що проходив в Ужгороді 7-9 травня 2002 року, закликав українську владу виконати волю русинського народу, але у відповідь прийшла заява про унітарну українську державу. Висловлюємо впевненість, що при прийнятті нової Конституції країни, Україна, як член Організації Об'єднаних Націй, повинна прислухатися до рекомендації ООН від 17 серпня 2006 року «про дискримінацію українською владою людей русинської національності», і визнати національність «русин», яка визнана у всіх країнах світу, і відповідно до підсумків регіонального референдуму від 1 грудня 1991 року, надати Закарпатській області автономію у складі України», - йдеться в заяві.

читайте також: У Чехії над резиденцією президента замість прапора вивісили величезні труси

Користуючись війною на сході України, уряди сусідніх держав зазіхають на території України на її заході. Звертаю увагу Міністерства закордонних справ України та його очільника Павла Клімкіна на необхідність викликати посла Чехії в Україні з вимогою дати пояснення таким відверто недобросусідським діям його держави по відношенню до України.

автор: Дмитро Снєгирьов

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Поліція затримала банду викрадачів елітних авто

Співробітники правоохоронних органів затримали банду викрадачів елітних автомобілів, причетну до викрадення понад 10 іномарок в Одесі....

Це може бути цікавим

Стало известно, какое наказание грозит мужчине и женщине за похищение младенца в Киеве

21 октября полиция Киева задержала двух человек, которые подозреваются в похищении 1,5-месячной девочки из одного из детских садов Киева....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....