Уряд вніс до парламенту погіршений варіант «антипіратського закону»

Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет (№3353). Документ передбачає позасудовий порядок блокування інформації у зв’язку з порушенням авторського права.

Як заявляють у оргкомітеті партії «Соціальний рух», внесений до парламенту «антипіратський закон» більш жорсткий, аніж оприлюднений раніше на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі проект від 20 серпня 2015 року.

Відповідно до проекту, у разі розміщення користувачем на сайті (наприклад, на файлообміннику) інформації, що, на думку суб’єкта авторського права, порушує його права, останній звертається до власника сайту зі скаргою. Скарга надсилається електронною поштою і може містити вимогу видалити або унеможливити доступ до цієї інформації. Власник сайту не тільки видаляє інформацію, але і зобов'язується перешкоджати повторному її розміщенню. Якщо протягом доби вимога не виконана, то блокування інформації має здійснити хостинг-провайдер. Ігнорування власником сайту або провайдером вимоги тягне адміністративну відповідальність – штраф до 17 000 гривень (34 000 гривень у разі повторного порушення).

Санкція наставатиме навіть за нерозміщення власником сайту або постачальником послуг хостингу інформації про себе (навіть якщо вони ще не вчинили порушення авторського права). Якщо користувач або власник сайту заявляє про відсутність порушення, то його робота буде відновлена не раніше ніж протягом 10 днів (якщо при цьому скаржник не звернеться до суду з позовом).

Документ надає надмірний захист правовласникам: їх вимога підлягає виконанню протягом доби, тоді як відновлення роботи сайту, на якому ніби-то було порушення, триватиме не менше 10 днів. Редакція законопроекту від 20 серпня 2015 року, розміщена на сайті МЕРТ, хоча б формально намагалась сбалансувати інтереси сторін: передбачалась адмінвідповідальність за «недобросовісні вимоги» щодо видалення контенту.

«Проект спрямований на те, щоб зробити українських Інтернет-користувачів ще біднішими – громадян з найнижчим у Європі доходом змусять платити за контент. В інтересах корпорацій доступ до інформації буде ускладнено, а анонімність власників сайтів скасовано. У процедурному плані теж вбачаються проблеми: позасудовий порядок блокування веб-сторінок поєднується з наданням однозначної переваги правовласникам при виникненні спірної ситуації», - вважають активісти «Соціального руху».

Читайте також: Легендарний пірат Кім Дотком створить альтернативний інтернет без цензури

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Міністр екології закликав українців не спалювати сухе листя

-Зараз в Україні завершується сезон збирання урожаю і відповідно всі масово спалюють опале листя, бадилля та траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не лише ....

Це може бути цікавим

Кровь рожавших женщин при переливании оказалась опасной для мужчин

Исследователи из Нидерландов обнаружили, что переливание донорской крови рожавших женщин повышает вероятность смерти мужчин-реципиентов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Испания собирается отменить самоуправления Каталонии

Правительство Испании объявило, что в субботу 21 октября соберется на заседание, чтобы решить вопрос об отмене автономии Каталонии для восстановления конституцион....