З чого починати роботу новій місцеві владі?

Багато де на місцях вже повним ходом йдуть переговори про розподіл посад, формування більшості, обрання голів, секретарів, формування комісій, призначення виконкому, розподіл комунальних підприємств тощо. Навіть вже є цілі "коаліціади"... Це нормально та звичайно, так було і буде після кожних виборів. Але це зовсім головне.

Головне питання, чи будуть зміни на краще!? Чи працюватиме нова місцева влада ефективніше попередньої та що для цього треба зробити? У зв'язку з цим дуже вчасною є інформація від коаліції "Прозорі ради", яка пропонує зробити наступне:

1. Імплементувати чинні норм антикорупційного законодавства, закріплені в законах «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про здійснення державних закупівель», «Про відкритість використання публічних коштів», «Про відкритті данні» внісши зміни в: - Регламент відповідної ради; - Положення про постійні депутатські комісії; - Регламент виконавчого комітету ради (для облрад - положення про Президію) - та до Статуту територіальної громади.

А саме, передбачити в цих документах наступне: - Визначення порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у раді. - Визначення постійної депутатської комісії, яка контролює питання конфлікту інтересів. - Доступу громадян на пленарні засідання ради. - Доступу громадян на засідання виконавчого комітету ради. - Доступу громадян на засідання постійних депутатських комісій. - Порядку оприлюднення рішень сесії ради. - Порядку оприлюднення рішень виконавчого комітету . - Порядку оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій ради. - Порядку оприлюднення проектів рішень ради. - Порядку оприлюднення проектів рішень виконавчого комітету ради. - Визначення доступного механізму ініціювання громадських слухань. - Визначення доступного механізму місцевої ініціативи. - Визначення порядку звітування депутатів ради перед членами територіальної громади. - Визначення порядку звітування Голови ради перед членами територіальної громади. - Приведення у відповідність до змін в чинному законодавстві пунктів регламенту ради щодо звільнення Голови радиабо Міського голови

2. Крім того, посприяти імплементації до нормативно-правових актівради чинних норм ґендерного законодавства, закріплені в закону «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», зокрема шляхом винесення на голосування та підтримки при голосуванні рішень, що стосуються: - Визначення уповноваженої особи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. - Затвердження місцевої програми щодо забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків. - Визначення принципу дотримання ґендерної рівності в органах місцевого самоврядування. - Врахування принципів ґендерної рівності у формуванні кадрового резерву. - Затвердження цільової програми, що сприяє вільному доступу та зручному перебуванню в органах місцевого самоврядування, комунальних установах та організаціях жінок з дітьми.

3. ТА ДУЖЕ ВАЖЛИВО, впровадити в роботу найкращиі практики доступності та відкритості органів місцевого самоврядування в Україні, зокрема шляхом винесення на голосування та підтримки при голосуванні рішень, що стосуються: - Затвердження процедури участі громадськості в процесі формування/розгляду/прийняття бюджету. - Введення практики візуалізованої публікація видатків бюджету за сферами, установами та організаціями на офіційному веб-сайті. - Введення практики участі міської ради в системах електронних закупівель для допорогових закупівель. - Введення практики завчасного інформування про засідання постійних депутатських комісій ради. - Затвердження порядку оприлюднення стенограм пленарних засідань ради. - Затвердження порядку оприлюднення протоколів засідань виконавчого комітету ради. - Введення практики прямої відео-трансляція пленарних засідань ради. - Введення практики прямої відео-трансляція засідань виконавчого комітету ради. - Введення практики прямої відео-трансляція засідань постійних депутатських комісій. - Введення практики щодо відео-архіву трансляцій пленарних засідань ради на офіційному веб-сайті ради. - Затвердження порядку оприлюднення поіменних результатів електронного голосування депутатів ради. - Затвердження порядку оприлюднення інформації про помічників-консультантів депутатів ради. - Затвердження порядку оприлюднення Декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру всіх депутатів ради.

Детальніше про те, чому слід запровадити зазначені вище зміни в актуальному матеріалі матеріалі від Viktor Taran "Перезавантаження рад: як великі партії пручаються антикорупційним змінам".

Отже, до роботи. Те, що пропонується для місцевої влади - це гарна нагода продемонструвати їй результат в перші дні, а у виборців отримати реальні зміни та можливості!

автор: Олександр Солонтай

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинские боксеры рискуют не попасть на Олимпиаду-2020

Украинские боксеры не попадут на Олимпийские игры, если не примут участие на Чемпионате мира в 2019 году в Сочи из-за запрета МОН молодежи спорта выступлений в России....

Це може бути цікавим

Стало известно, от чего боится умереть Путин

Основатель Клуба поваров мировых лидеров Жиль Брагар (Gilles Bragard) поведал в 2012 году, что президент России Владимир Путин боится умереть от отравления....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Рубан выполнял роль водителя, который вез оружие

Политический эксперт, бывший соратник экс-президента Виктора Януковича Тарас Чорновил заявил, что переговорщик украинской стороны по обмену пленными Владимир Ру....