Жанна Усенко-Чорна: ЦВК втомився. Відпустіть нас

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна закликає Верховну Раду припинити повноваження тих членів комісії, у кого вони минули, і переформатувати склад Центрвиборчкому.

Про це вона сказала на засіданні ЦВК, передають "Українські новини".

"Я б дуже хотіла, щоб склад ЦВК був переформатований Верховною Радою і даний склад комісії не був заручником. Ми не можемо навіть, як нормальні люди, звільнитися з роботи. Простий громадянин відповідно до КЗпП може подати заяву і бути вільним від виконання обов'язків. Але член ЦВК, як посадова особа, зобов'язаний виконувати свої повноваження, поки Верховна Рада не припинить їх. Шановні народні депутати, домовтеся нарешті і припиніть повноваження цього складу ЦВК ", - сказала вона.

Вона також назвала членів комісії заручниками правового регулювання, оскільки використання коштів державного бюджету у разі неправомірного призначення другого туру виборів (зокрема, у Павлограді) буде розцінено як перевищення повноважень і нецільове використання бюджетних коштів, і закликала Раду внести відповідні зміни до закону.

Термін повноважень члена ЦВК України становить сім років. Дванадцять з п'ятнадцяти членів нині діючої комісії (її склад представлений на сайті ЦВК) були призначені на посади 1 червня 2007 року.

У старій редакції закону про ЦВК було вказано, що їх повноваження припиняються через сім років, однак перед президентськими виборами +2014 закон змінили так, щоб старий склад міг опрацювати до призначення нових членів комісії. Заплановане на літо 2 014 призначення теж не відбулося. Президент оголосив дострокові вибори Ради, які також провела стара ЦВК.

У жовтні 2015 голова фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко заявив, що змінювати склад ЦВК прямо перед виборами недоцільно, і пообіцяв, що після виборів президент України Петро Порошенко, отримавши пропозиції від фракцій, внесе в Раду перелік нових членів ЦВК.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

Українські астрономи зробили велике відкриття

Українські астрономи з Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України відкрили галактику з найнижчим вмістом хімічних елементів важче г....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые назвали тип внешности, склонный к случайным связям

Ученые из университета Ниписсинга в Канаде установили, какой является внешность людей, наиболее склонных к случайным связям....