"Рейдерством" у Соцстраху зацікавився профільний комітет ВРУ

На засіданні Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто питання щодо ситуації, яка склалася у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності, та може вплинути на забезпечення соціальних виплат застрахованим особам.

У засіданні взяли участь народні депутати-члени Комітету, представники Міністерства соціальної політики, роботодавців, профспілок. Також на захід було запрошено представників виконавчої дирекції Фонду, які є сторонами конфлікту.

Членам Комітету стало відомо, що відповідно до ухвали Голосіївського районного суду м. Києва з 8 жовтня ц.р. до виконання обов’язків директора виконавчої дирекції Фонду приступив Володимир Ткаченко, якому офіційно в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Тамара Нагорна передала печатку та оригінали установчих документів, і який здійснював свою діяльність як керівник цієї установи.

Однак, 19 жовтня ц.р. у приміщенні виконавчої дирекції Фонду відбулися сутички та блокування невідомими особами окремих кабінетів. Після чого, стало відомо про існування наказу в.о. директора Тамари Нагорної, яким з 5 жовтня Володимира Ткаченка звільнено з посади директора. Сама ж Тамара Нагорна відбула у відпустку, і нібито поклала виконання обов’язків директора виконавчої дирекції Фонду на свого заступника Валерія Сітайла.

Членами Комітету з даної ситуації було заслухано Володимира Ткаченка, який зазначив, що печатка та документи передані йому офіційно, і наразі у виконавчій дирекції з’явилася інша печатка. Позицію щодо зазначених подій у виконавчій дирекції Фонду від Валерія Сітайла не було заслухано, у зв’язку з його неявкою на засідання Комітету.

Обговорюючи ситуацію, члени Комітету зазначили, що наразі невідомо, хто керує виконавчою дирекцією Фонду, адже Тамара Нагорна передала печатку Володимиру Ткаченку, а тепер нібито в.о. директора є Валерій Сітайло. Невідомо також, хто має право підписувати платіжні документи на здійснення виплат коштів застрахованим особам.

Голова Комітету Людмила Денісова наголосила, що найбільше народних депутатів турбує питання захисту прав людей: «Фонд розпоряджається коштами застрахованих осіб. І ситуація, яка відбувається у виконавчій дирекції Фонду, може зупинити страхові виплати та матеріальне забезпечення для мільйонів наших громадян».

Людмила Денісова також висловила думку, що такі дії в одному з двох фондів, які на сьогодні перебувають у стадії реорганізації, можуть бути пов’язані з відсутністю бажання та професіоналізму Мінсоцполітики, який формує основні напрямки державної політики у сферах соціального страхування, провести реформування фондів соцстраху. «На сьогодні створений Фонд соціального страхування. Однак, протягом дев’яти місяців не здійснено реорганізацію двох фондів – з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві», - звернула увагу Голова Комітету.

За її словами, таке затягування реформ зі сторони органу, який забезпечує державний нагляд у сферах соціального страхування, призвело також до максимального усунення сторін соціального діалогу – роботодавців і профспілок – від процесу управління коштами фондів соцстрахування.

У зв'язку з цим, Комітет прийняв рішення звернутися до Мінсоцполітики за роз’ясненнями, які дії вживаються для виправлення ситуації у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності, а також до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ щодо перевірки законності наказів та подій, що відбуваються навколо керівництва виконавчої дирекції Фонду. «Необхідно з’ясувати та вирішити проблему, щоб не постраждали звичайні громадяни, які сплачують страхові внески», - підкреслила Голова Комітету.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Королевская целый год скрывала пополнение в семье

Народный депутат Украины от фракции "Оппозиционный блок" Наталья Королевская поздравила в сети свою маленькую дочь с первым днем рождения....

Це може бути цікавим

Назвали наиболее манипулятивный телеканал месяца

Телеканалы "Украина" и "Интер" в течение августа выпустили 181 сомнительный сюжет....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В​алерій Дубіль: Через так звану медреформу Україна залишиться без лікарів

У разі запровадження медичної «реформи» на медиків чекає безробіття....