Чому українці терміново мають викинути поліетиленові пакети

Українці звикли користуватися поліетиленовими пакетами та іншою полімерною продукцією, зважаючи на її зручність в застосуванні та дешевизну. Втім, мало хто із свідомих громадян задумується над тим, наскільки ці «безвинні» вироби отруюють навколишнє середовище та впливають на організм їх користувачів. Ця тема дуже чутлива не лише для України, а й решти світу. Втім, поки є відмінність: розвинуті держави на глобальному рівні виступають за зменшення, а то й повну заборону використання такої продукції, в той час, як в Україні даною проблемою майже ніхто не переймається.

Подбати про екологію та власне здоров’я краще зараз, ніж потім довести їх до кризового стану, вважає нардеп від «Народного фронту», член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков. Нещодавно він зареєстрував у парламенті відповідний законопроект, за яким передбачається заборонити з 1 квітня 2016 року виробництво, використання, ввезення і платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів.

Заборона не поширюватиметься на екологічні вироби, які складатимуться не менш ніж на 90 із вторинної сировини.

«Продукти розпаду поліетиленових пакетів, які не направляються на вторинну переробку, а засмічують населені пункти, ліси, землі, поверхневі та підземні води, моря тощо, завдають невиправної шкоди природі. Більше того: при горінні полімерних сполук, що входять до їх складу, виділяється велика кількість токсичних речовин. Останні суттєво порушують гормональний баланс людини, її імунну систему, призводять до зниження репродуктивної функції, підвищення ризиків онкологічних захворювань», – наголошує автор документу Максим Поляков.

Наразі статистика в Україні виглядає плачевно: більше 500 викинутих пакетів на кожного українця, тоді як в Європі такий показник втричі менший.

Країна, що пережила Чорнобиль, річки та водойми якої забруднені промисловими відходами, де немає достатньої кількості сміттєутилізаційних заводів та суспільної культури направлення використаних виробів на вторинну переробку, просто не може дозволити собі ігнорувати екологічні проблеми і надалі. За розрахунками незалежних експертів, Україні на вирішення екологічних проблем доведеться витратити 1-1,5 трлн. доларів, і роботи, за умови їх інтенсивності, триватимуть 8-10 років.

«Звісно, це питання не лише обмеження використання та виготовлення полімерної продукції, втім, будь-який шлях починається з першого кроку», – зазначає Максим Поляков.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Київщині невідомі забили до смерті голову правління Київобленерго

24 вересня, близько 20-ї години, у селі Білогородка Києво-Святошинського району невідомі особи напали на будинок голови правління ПрАТ «Київобленерго»....

Це може бути цікавим

Угорщина хоче обговорити з Гриневич закон про освіту

Глава Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые получили антитела, убивающие 99% штаммов ВИЧ

Американские ученые разработали антитела, способные уничтожить ВИЧ-инфекцию на ранней стадии....