"Порошенко заговорив про зраду": Висновки закордонних візитів Президента

Президент України вчора виступив зі зверненням за підсумками Своїх закордонних візитів і переговорів в ефірі 112 Каналу.

Він попросив підтримки українського суспільства та наголосив на необхідності внутрішньої єдності і консолідації.

«Отримавши відсіч на фронті, Кремль намагається перенести протистояння всередину України. А частина українських політиків, на жаль, працює сьогодні під ленінським гаслом «поразки у війні для власного уряду. У той час, коли весь світ об'єднався навколо України, нам ще більше потрібно внутрішню єдність, тому що тільки консолідація суспільства дозволить подолати зовнішнього ворога. Тільки так - переможемо», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що з 29 серпня введено режим двостороннього припинення вогню. Стійкий характер цей режим отримав тільки завдяки зустрічі в Парижі. «Нам вдалося змусити бойовиків погодитися на відведення озброєнь від лінії зіткнення», - сказав він і зазначив, що Україна відводить техніку та озброєння за спеціально продуманим планом, який дозволяє швидко повернути техніку на позиції, якщо росіяни і їхні найманці надумають порушити режим перемир'я.

Президент підкреслив, що спільними скоординованими зусиллями з нашими партнерами, насамперед з Сполученими Штатами Америки, а також Німеччиною і Францією, які представляють Європейський Союз, Україна домоглася від Росії зобов'язання не проводити псевдовибори в окупованих районах 18 жовтня і 1 листопада.

Також Петро Порошенко в черговий раз нагадав про важливість домовленості про посилення місії ОБСЄ, яка відтепер повинна отримати гарантований доступ не тільки до тих окупованих територій, прилеглих до лінії зіткнення, але у всю їхню глибину - до російсько-українського кордону. «Це перший крок до повернення кордону під український контроль», - підкреслив Президент і зазначив, що Україна спільно з Францією і Німеччиною дали чітко зрозуміти Путіну, що вибори на окупованих територіях повинні проходити тільки за українським законом, а саме - проведення виборів тісно пов'язане з виведенням російських військ, роззброєнням бойовиків і відновленням українського контролю за українсько-російським кордоном.

«Ми не маємо права, вибачте за тавтологію, позбавити права обирати місцеву владу на Донбасі тих українцям, які в результаті російської агресії стали біженцями. Так само повинні забезпечити участь українських партій і відновлення на окупованих територіях повноцінного українського теле- і радіомовлення», - сказав Петро Порошенко.

При цьому він зазначив, що «частина вітчизняних політиків ніби не розуміє, що ситуація не може повернутися в стан, в якому вона була до 1 березня минулого року»: «Тому для реінтеграції територій потрібні надзвичайні мудрість і далекоглядність з українського боку. А ще складніше, ніж землі, повернути душі і серця людей», - сказав Президент і закликав до розумінню і підтримці з боку парламенту: «Без Верховної Ради не буде виборів. Без виборів на окупованих територіях політичне врегулювання зайде в глухий кут».

Також Президент акцентував увагу на тому, що «деякі з українських політиків і не приховує, що вони саме до такого варіанту і прагнуть, так і пропонують« оточити, заблокувати, ізолювати, відрізати і віддати»: «Але це просте рішення, яке не потребує ні інтелекту, ні політичної волі на відновлення цілісності країни, ні дипломатичного хисту. Тому це не мій сценарій. І не сценарій більшості українців, які прагнуть до миру і возз'єднання країни», - сказав глава держави.

«Якщо втратимо шанс забрати назад Донбас і Луганщину, хто в світі буде говорити про повернення Криму з країною, яка розкидається територіями? Донбас - це також наша Батьківщина. Розмінюватися Батьківщиною - остання справа. Моя справа - інше, зберегти країну і відновити її», - підсумував президент.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Бойовики поширюють фейки про обстріли з боку ЗСУ

У ОРДЛО поширюють фальсифікації про обстріл з боку ЗСУ, які можуть загрожувати життю цивільного населення в районах КПВВ, розташованих на підконтрольній Україні т....

Це може бути цікавим

Суд прийняв рішення по судді, яка пропонувала хабар заступнику Луценка

Печерський суд міста Києва взяв під варту колишню суддю Кіровського суду міста Дніпра Наталію Овчаренко....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

10 человек в тяжелом состоянии госпитализированы во Львове

Во Львовскую областную больницу госпитализированы 10 человек, которые отравились копченой рыбой....