У Великій Лаврській дзвіниці відкриється виставка "Код нації"

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з  Міжнародним Арт-Центром «МЕЦЕНАТ» та Федерацією роботодавців України презентують третю частину виставкового проекту «КОД НАЦІЇ» –  «Дух істини». Відкриття виставки відбудеться у виставковій залі Великої Лаврської дзвіниці 7 жовтня 2015 року о 18.00. Під час відкриття виставки  пролунають духовні твори у виконанні ансамблю старовинної музики «АЛІТЕА» (художній керівник Жана Гончаренко). В експозиції буде представлено 14 робіт.

Взаємовідносини Бога і людей, важливість духовності, високої моралі, зіткнення Світла і Темряви – питання вічні, які власне осмислені й висвітлені у творчості майстра Юрія Нагулка.

Художник надзвичайно постійний у зображеннях власне святих, подвижників, самої суті духовної святості. Він дуже часто зображує православні монастирі, насельників їх – як живих, так і вже почивших у вічності. Художник пише святих так, що їх святість відчутна в картині майже фізично.

Можна поправу сказати, що творчість майстра Юрія Нагулка займає достойне місце у духовно-виховному процесі нашого суспільства і перш за все – підростаючого покоління. Адже, це наше майбутнє, яке потребує особливої уваги та особливого підходу. І дуже важливо, що саме такі художники, як Юрій Нагулко своїм мистецтвом допомагають  нам, як у культурно-освітньому, так і у духовно-виховному напрямках роботи з підростаючим поколінням. Адже, духовність в мистецтві – це не лише те, що надихає, але те що виховує, виховує наші душі. Серед таких художників, Юрій Нагулко займає чільне місце».

Проект «КОД НАЦІЇ» – це представлення національної культури, її носіїв та творців у світі та світових медіа і формування позитивного образу нашої держави як країни з давньою історією та європейським корінням. Проект складається з чотирьох мистецьких виставок. Перші дві були представлені у просторі Великої Лаврської дзвіниці: «Скрижалі гідності» (20.08 – 10.09), «Терени волі» (16.09 – 04.10), «Дух істини» (7.10 – 26.10), «Сімейний альбом» (28.10 – 18.11).

Інформаційна довідка: Юрій Нагулко – заслужений діяч мистецтв України, автор понад 40 персональних виставок в Україні та закордоном. Його роботи представлені в зібраннях музеїв України, а в 2009 році полотно «Поза часом» було придбане для Музею Метрополітен (Нью-Йорк, США). Його картини зіткані із загадкових образів історичного минулого. Автор мандрує лабіринтами біблейських сказань та євангельських одкровень. Митцю вдається показати своє філософське бачення світу, простору і часу за допомогою фарб і кольору. Він створив власну техніку «часу, що ллється», коли фарби стікають структурними потоками, шар за шаром знімаючи з поверхні справжню пелену, яка застилає минуле і відкриває нам суть візуалізованої думки про майбутнє.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Водитель не справился с управлением и влетел в отбойник

В Киеве на улице Елены Телиги водитель автомобиля Geely не справился с управлением на спуске на мокрой дороге и влетел в отбойник....

Це може бути цікавим

Екс-держсекретар США розповіла, як розвивалися стосунки з Росією

На початку свого першого терміну на посаді президента Росії Володимир Путін часто розмовляв з тодішнім радником президента США з нацбезпеки Кондолізою Райс....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Путіна відповіли на звинувачення Facebook

У прес-службі президента Росії Володимира Путіна заявили, що РФ нібито не займалася розміщенням політичної реклами в Facebook, про що раніше заявили в компанії....