Рада дозволила іноземцям проходити військову службу в ЗСУ

 За відповідне рішення проголосували 229 нардепів.

Верховна Рада України прийняла проект закону № 2389 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства» у другому читанні та в цілому підтримали 229 парламентаріїв при 226 мінімально необхідних. Про це повідомляє Майдан Прес Центр.

Згідно з проектом закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують і підписують зобов'язання. При виконанні обов'язків служби вони носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання.

«Проходження військової служби здійснюється іноземцями та особами без громадянства – за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України... Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця», - йдеться в документі.

Крім того, законом визначається таке поняття як найманство. Згідно з проектом закону, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у військових діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особа, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, контрольованій стороною, що у конфлікті; не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не відправлено державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил.

«Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців – караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років... Участь найманця у військових діях - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років», - роз'яснює закон.

Перед прийняттям закону, з самого ранку учасники Товариства українсько-чеченської дружби влаштували мітинг, приурочений до голосування Верховної Ради за пакет законів, які дозволять іноземцям офіційно служити у ЗСУ, спростять процедуру прийняття їх до громадянства і отримання дозволу на проживання.

«У червні 2014 у нас не було армії. У серпні нас майже зломили. З вересня по лютий 2015 ми відступали, але трималися. З перших днів війни пліч-о-пліч з українцями проти Орди встали грузини, чеченці, поляки, білоруси, росіяни. Вони воювали, хоча офіційно їх не існувало, вони проливали кров, не маючи ніяких прав і офіційного статусу», - повідомляють активісти.

Нагадаємо, українські війська почали відведення озброєння калібру менше 100 мм від лінії зіткнення в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні пояснили, як Крим і Донбас повільно пожирають Росію

Окупований Крим і ОРДЛО повільно пожирають всю Росію....

Це може бути цікавим

Ученые показали впечатляющее изображение Юпитера

Это уникальное фото было сделано 1 сентября космическим аппаратом NASA "Юнона", который совершил восьмой оборот вокруг газового гиганта....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Раді жорстко висловилися з приводу весілля сина Луценка

Подробиці весілля сина генерального прокурора України Юрія Луценка вказують на "втрату відчуття реальності" українською владою....