Рибалок заликали повідомляти про бракон'єрів рибінспекції

Голова Держрибагентства запросив рибалок-любителів  визначити зони для любительського та промислового рибальства

До останнього часу всі водойми, наприклад Дніпровський каскад, могли використовуватись для промислового лову за виключенням заборонених зон, де проходять нерестовища і природно-заповідні фонди.  При цьому на водоймах рибалки-любителі часто не можуть порибалити, нормально відпочити, тому що всюди сітки: і не лише промисловиків, але і браконьєрів.  На вирішення цієї проблеми та задля врегулювання рибальства і боротьби з браконьєрством   Держрибагентство України ініціювало  створення на водоймах окремих зон для промислового  та любительського і спортивного  лову.  Про це Голова Держрибагентства Ярема Ковалів повідомив 25 вересня в ефірі радіо «Вести».

«Один з кроків це зонувати наші водойми на місця, де можуть здійснювати рибальство виключно промисловики, і місця, куди промисловики не можуть заходити, тому що вони виділені виключно для любительського та спортивного лову. Як пілотний проект ми повністю закрили від промислового лову верхів’я Канівського водосховища, це фактично в межах Києва і  в частині Київської області.  Треба сказати, що промислового лову в Києві як такого не було. Але щоб наші любителі були впевнені в тому, що промисловий лов в Києві здійснюватись не може, ми це питання підтвердили нормативно. Рибалка повинен розуміти: «я сюди можу вийти з вудкою ловити рибу і тут не може з’явитись човен із сітками»  - заявив Ярема Ковалів.

Він звернувся до рибалок-любителів та промисловиків із проханням бути активними борцями з браконьєрством.  Добре орієнтуючись на водоймі і чітко знаючі «свою» зону для лову – як любительську, так і промислову –  побачивши сіть, потрібно терміново повідомляти про це в  рибінспекцію. В низці областей України вже вдалося досягти суттєвого покращення ситуації на водоймах  виключно завдяки  активному контролю з боку громадських активістів.

Пояснюючи додаткові переваги підходу  до зонування водойм Ярема Ковалів  зазначив,  що Держрибагентством заплановано не лише розмежування, а і облаштування зон та підтримання порядку на зонах для любительського лову риби. «Якщо це любительська зона, то за неї мають відповідати любителі. Наприклад, на Київському водосховищі на сьогодні багато місць заросло. І вони не можуть використовуватись для риболовлі через свій природній стан. Його можна відновити. Але для цього ти маєш розуміти, що ти відповідальний користувач. Потрібно розуміти, що тільки я тут ловлю, тільки я відповідальний за цю водойму і мені потрібно облаштовувати місця для лову».

Наступним етапом, за словами Яреми Коваліва, буде впровадження плати за користування ресурсом, як це прийнято у переважній більшості країн Європи, наприклад, Франції та Німеччині. «Для того, щоб в тому числі ловити любителю, він повинен за це заплатити. Ці кошти мають направлятись виключно на зариблення водойм. Рибалка має це  розуміти»  - додав Голова Держрибагентства.  Наразі Держрибагентство  опрацьовує механізм сплати та вартість такої послуги.  В будь-якому випадку ця вартість буде мінімальною і відповідатиме соціально-економічним можливостям громадян України, а механізм буде прозорим і зрозумілим суспільству.

Ярема Ковалів анонсував намір Держрибагентства поширити принципи  зонування  на інші ділянки Київського і Канівського водосховища в межа Київської області.  «Наступний крок, ми хочемо іти по водоймі вверх і вниз, і визначати зони, де може здійснюватись промисловий, а де любительський рекреаційний лов. Насправді, ми виставили у нас на сайті пропозиції щодо можливого зонування і ми відкриті до обговорення. Ми хочемо наступного тижня провести велике засідання з представниками громадськості, активістами, вислухати їх пропозиції і тільки після такого широкого обговорення ми це закріпимо нормативно. Щоб не боялись, що ми визначимо 5 метрів від берега для любителів, а все інше буде зайнято промисловим ловом. Ні, абсолютно не так. Ми хочемо врахувати інтереси всіх сторін – і промисловиків, і любителів, знайти певний компроміс і тільки після такого обговорення закріпити це  нормативно». Голова Держрибагентства зазначив, що оголошення про це попередньо з’явиться на сайті Держрибагентства.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Київщині невідомі забили до смерті голову правління Київобленерго

24 вересня, близько 20-ї години, у селі Білогородка Києво-Святошинського району невідомі особи напали на будинок голови правління ПрАТ «Київобленерго»....

Це може бути цікавим

Подольский мост сделают платным для гостей Киева

Подольский мост, который будет соединять правый берег и Троещину, может стать платным для иногородних....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Киевляне просят запретить торговлю в подземном переходе на Майдане

На сайте Киевсовета появилась петиция с призывом запретить торговлю в подземном переходе на Майдане Незалежности и сделать его реконструкцию....