В Україні з'явилась перша електромаршрутка з бесплатним Wi-Fi

Луцьк став першим містом в Україні, в якому на маршрут вийшла справжнісінька електромаршрутка. Екологічний транспорт курсує за маршрутом №2, а проїзд у ньому коштує всього 1,5 грн. Крім іншого, в салоні є безкоштовний 3G Wi-Fi, швидкість передачі даних досягає 7 Мбіт / с, а цього достатньо, щоб прослуховувати музику в потоці, передають «Волинські новини».

Електромаршрутку розробили інженери на чолі з В'ячеславом Полтавцем. Над проектом працювали більше року.

Виготовляли автобус ентузіасти на базі підприємства-перевізника «Санрайз». Для живлення електродвигуна автобуса використовуються ферум-літієві батареї, ресурс яких становить близько 10 років. На повному заряді автобус може проїхати до 250 км. Щоб повністю відновити заряд батареї, знадобиться 8 годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вольт. Від мережі в 360 вольт електромаршрутки зарядиться за 5 годин.

В управлінні електромаршрутки простіше, ніж звичайна дизельна, адже в ній немає передач - тільки педаль гальма і газу. Замість коробки тут - варіатор, щось на кшталт автоматичною КПП. Крім того, електроавтобус працює в рази тихіше, ніж транспорт з двигуном внутрішнього згоряння.

Вартості проекту розробники не розкривають, відзначаючи лише, що витрати на перетворення старої маршрутки в електротранспорт в два рази менше затрат на купівлю одного нового тролейбуса. Однак покупка нового «Богдана» все-таки обійшлася б дешевше.

Поки це єдина електромаршрутка в Україні, однак у конструкторів великі плани. Наступною під модернізацію піде більш нова модель міський маршрутки - теж «Богдан», але більше за розміром.

Нагадаємо, українські вчені збирають 200000 грн на серійне виробництво «електроланосов». Готовий автомобіль буде коштувати від $ 15 000. Місія проекту - дати українцям бюджетний і екологічний автомобіль вітчизняної збірки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Астрономы получили снимок необычной звезды, похожей на глаз

Расположенную в созвездии Насос звезду U Antliae открыли еще в конце 1980-х....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Названо время начала следующего массового вымирания животных

Следующее массовое вымирание животных может начаться уже в 2100 году, когда концентрация углекислоты в водах океанов Земли превысит критическую отметку и температу....