У кримчан відбирають російське громадянство

У Криму окупаційна влада вилучає раніше видані російські паспорти у людей з тимчасовою реєстрацією на півострові. Як повідомляє «Коммерсант», найчастіше з проблемою стикаються студенти, що живуть в гуртожитках, які звертаються до ФМС для заміни паспорта після досягнення двадцятиріччя. Чиновники забирають у них документ, пояснюючи, що раз у його володаря немає постійної реєстрації, то одержаний він незаконно.

Зокрема, студентка КФУ, Алла, приїхала до Сімферополя за кілька років до окупації і влітку 2014 також отримала російське громадянство. Через рік, коли їй виповнилося 20, вона позбулася паспорта в УФМС. У цьому випадку пояснень не було, акт про вилучення їй вдалося отримати лише через два тижні, причому там було вказано, що ФМС справила «вилучення паспорта, виданого за втраченим або викраденим бланком». «Я звернулася в прокуратуру. Там сказали: раз ви українські студенти з пропискою в гуртожитку, вчіться і їдьте звідси. Послалися на якусь постанову, але ніяких документів не надали», - розповіла дівчина. Вона має намір подати до суду, щоб довести своє постійне проживання в Криму на момент проведення референдуму і підтвердити російське громадянство.

Адвокат з Сімферополя Світлана Піонтковська розповіла, що в адвокатському співтоваристві Криму з ситуацією вже добре знайомі, подібних випадків стає все більше. Хоча точно оцінити число людей, що позбулися паспортів у відділеннях ФМС в Судаку, Ялті та Сімферополі, за словами адвоката, важко, Піонтковська припускає, що йдеться про сотні випадків.

У прес-службі кримського УФМС повідомили, що «тимчасова реєстрація студентів з України в гуртожитках кримських вузів була дана їм на час навчання і не була підставою для отримання громадянства РФ». Чиновники заявили, що в умовах величезного потоку громадян під час масового отримання російських паспортів в 2014 році у ФМС не було можливості встановити, хто постійно живе в Криму, а хто ні, і тепер служба приступила до вилучення паспортів, виданих, на думку фахівців ФМС, помилково. Свої дії чиновники обґрунтовують ст. 4 федерального закону «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим» (у ній йдеться про постійне проживання, а не про реєстрацію в Криму як про умови придбання російського громадянства). У ФМС зазначили, що на даний момент вилучено 22 паспорта у студентів, які проживають у гуртожитках.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ФІФА назвала трійки претендентів на нагороди найкращому гравцю і тренеру року

Офіційний сайт ФІФА назвав фінальні трійки претендентів на нагороду The Best, яку Міжнародна федерація футболу вручає найкращому гравцю і тренеру за підсумками року....

Це може бути цікавим

Подружжя з України загинуло в результаті падіння літака в Греції

Вчора у Греції розбився приватний літак, в результаті авіакатастрофи загинули двоє українців....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ярославский попросил Порошенко вывести игорный бизнес из тени

Президент инвестиционной группы DCH, бизнесмен Александр Ярославский убежден, что в Украине для борьбы с коррупцией необходимо детенизировать игорный бизнес....