"Зброя, авто і Саакашвілі": Коментарі Порошенка по першим трьом електорнним петиціям

Порошенко відповів на петиції про зброю, автомобілі і Саакашвілі. Президент України відповів на перші три електронні петиції, які вчасно набрали необхідну кількість голосів.

Про це повідомляє «Українська правда».

Перша петиція про «законодавче затвердження права громадян України на захист» обговорюватиметься на засіданні робочої групи Конституційної комісії з прав, свобод та обов’язків людини і громадянина «із залученням до цієї роботи автора електронної петиції, представників різних політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, вчених-правознавців, експертів». Відзначимо, що автор петиції абсолютно задоволений рішенням Президента.

Водночас, глава держави нагадав, що ухвалення закону про зброю належить до компетенції Верховної Ради. Як відомо, раніше Порошенко висловлювався проти легалізації вільного володіння зброєю.

 У відповідь на прохання про «скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто» Порошенко нагадав, що з 30 вересня буде скасоване спеціальне мито на автомобілі, а з 1 січня планується скасування додаткового імпортного збору. Порошенко додав, що прийняття «збалансованого рішення» потребує його всебічного розгляду Кабміном і запропонував прем'єру Арсенію Яценюку опрацювати цю проблему та ухвалити необхідні рішення.

Відповідаючи на прохання призначити одеського губернатора Михайла Саакашвілі прем'єр-міністром, Президент навів цілу низку статей законів про те, у чиїх повноваженнях перебуває таке призначення.

Він нагадав, що спершу таку пропозицію йому має подати коаліція, а вже потім він може внести її на розгляд Верховної Ради. Також Порошенко нагадав, що у Кабміна Яценюка є імунітет до 11 грудня 2015 року, оскільки у цей день минулого року Рада затвердила його програму.

«Крім того, необхідною умовою започаткування вищенаведеної процедури призначення прем'єр-міністра України є особиста згода кандидата щодо призначення на цю посаду. Однак М.Саакашвілі з цього питання не висловлювався», – додав він.

При цьому президент пообіцяв приділити порушеній у петиції проблемі «посилену увагу» на найближчих засіданнях Національної ради реформ, а також проаналізувати ефективність роботи Ради та Кабміну у напрямку прискорення реформ. «За результатами буде прийнято відповідні рішення», – запевнив Порошенко.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

МВФ забраковал новую пенсионную реформу Кабмина

Изменения в законопроект о пенсионной реформе (№6614), внесенные во время его подготовки ко второму чтению, вызывают опасения у ключевых кредиторов Украины - Всемирн....

Це може бути цікавим

Стало відомо про арешт майна в Україні екс-міністра-втікача часів Януковича

На рухоме і нерухоме майно, а також на всі кошти в Україні екс-міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка суд наклав арешт....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Экс-госсекретарь США рассказала, как и почему Путин превратился в авторитарного лидера

Если в начале своей политической карьеры Путин был лидером, что подавал демократические надежды, то последние годы окончательно утвердили его как жесткого автокр....