Чеський парламент вночі ратифікував Угоду про асоціацію України та ЄС

Нижня палата парламенту Чехії, Палата депутатів, після довгих і складних дебатів близько опівночі ухвалила рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом.

У голосуванні взяли участь 138 присутніх депутатів, "за" проголосували 109, проти були 29, повідомляє "Радіо Свобода".

Проти ратифікації угоди виступили депутати-члени Комуністичної партії Чехії й Морави.

Саме ця партія у травні зуміла заблокувати цю ратифікацію - якраз у той час, коли на очікувану подію до Праги прибув міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Найбільша з кількох компартій Чехії, представлена в парламенті, вдалась тоді до свого права вето щодо порядку денного. Як і тоді, вони твердять, що "нинішня влада в Києві не здатна, чи й не охоча, серйозно ставитися до подій".

Натомість депутати від провладної Чеської соціально-демократичної партії і ще двох партій лівоцентристської урядової коаліції, і так само депутати від опозиційних нині правоцентристських Громадянської демократичної партії і партії "TOP-09", віддали голоси за ратифікацію угоди.

Із закликом підтримати ратифікацію угоди України з ЄС виступив міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек.

"Схвалення Угоди про асоціацію може допомогти тому, щоб ми дали зрозуміти, що в цьому зацікавлені, що в Україні народилось рішення, яке означатиме стабілізацію і консолідацію ситуації", - наголосив у своєму виступі Заоралек.

Сенат, верхня палата парламенту Чехії, підтримав угоду ще у грудні 2014 року.

Тепер для завершення процедури ратифікації закон про це має підписати президент Чехії Мілош Земан, і після належного оформлення документи про це мають передати до Брюсселя.

Таким чином, із 28 країн-членів ЄС ратифікація угоди наразі ще триває в Бельгії, де її мають схвалити загалом вісім різних законодавчих органів.

За Угоду про асоціацію Україна-ЄС ще не починали голосувати в однопалатних парламентах Греції й Кіпру.

Італії залишається підпис президента під уже ухваленою ратифікацією й передача документів про це до Брюсселя. Нідерландам лишається тільки останній згаданий технічний крок.

Також угоду, після завершення ратифікаційних процедур усіма 28 країнами-членами, має затвердити Рада Євросоюзу.

Після цього угода, остаточно підписана сторонами в червні 2014 року, почне діяти в повному обсязі. Але ще до завершення ратифікації угоди її політична частина вже працює в режимі тимчасового застосування з початку листопада 2014 року, а економічна частина, включно із зоною вільної торгівлі, так само запрацює з 1 січня 2016 року - принаймні в режимі тимчасового застосування, якщо її ратифікація доти не завершиться.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Львівщині 12-річна дівчинка народила дитину

Поліція Львівщини відкрила кримінальне провадження щодо батька дитини, яку народила 12-річна школярка....

Це може бути цікавим

Доба в АТО: обійшлося без втрат, бойовики 16 разів порушили перемир'я

Минулої доби в ході бойових дій не було поранено жодного українського бійця, загиблих також немає....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....