Експерт: Вільна економічна зона в Херсонській області допоможе поверненню Криму

Голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Андрій Щекун підтримує ініціативу про скасування закону про вільну економічну зону «Крим» і створення аналогічної зони в Херсонській області. Він упевнений, що це може допомогти в питанні повернення анексованого Росією Криму.

Про це він сказав у коментарі Крим.Реалії.

«Що таке вільна економічна зона? Це залучення інвестицій. Як можна залучати інвестиції в окуповану територію? Весь світ вводить санкції, а Україна ухвалює закон про ВЕЗ, такий самий закон зробила Російська Федерація на 25 років. Я думаю, це була державна зрада або лобіювання російсько-українських бізнес-інтересів. Цей закон треба скасувати і зробити ВЕЗ у Херсонській області, щоб вона піднялась у рази, стала кращою за інші регіони України. Щоб кожен кримчанин їздив туди і розумів, чому в Херсоні все розквітає, а в Криму – в занепаді», – пояснив Щекун.

Він зазначив, що ця ініціатива розроблена і прописана в стратегії повернення Криму, розробленій БФ «Майдан закордонних справ» і яку підтримує більшість кримських організацій на території України.

«Продуктову блокаду» Криму ініціювали лідери кримських татар. Зокрема, голова Меджлісу Рефат Чубаров оголосив, що кримські татари мають намір заблокувати пересування вантажівок, які везуть товари до анексованого Росією Криму, опівдні 20 вересня.

Голова Меджлісу також наголосив на необхідності скасування вільної економічної зони «Крим», ухваленої раніше українським парламентом.

Чубаров підкреслив, що кримські татари виступають за створення вільної економічної зони в Херсонській області, яка межує з Кримом.

Експерти вже назвали акцію з блокади ввезення українських товарів у Крим відповіддю на корупцію. Виконавча влада України та президент Петро Порошенко поки не коментували намір кримських татар заблокувати адмінкордон із Кримом.

Російська влада Криму назвала «продуктову блокаду» півострова «деструктивним кроком». А спікер кримського парламенту Володимир Константинов заявив, що Крим готовий до «українозаміщення».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Погода в Україні на неділю: очікується похолодання

У неділю, 24 вересня, в Україні очікується похолодання....

Це може бути цікавим

У Бердичеві через град оголосили режим часткової НС

У зв'язку з руйнуваннями після граду, який обрушився 21 вересня на Бердичів Житомирської області, влада оголосила частковий план реагування на надзвичайну ситуацію....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Мінкульт оновив "чорний список" артистів, які загрожують нацбезпеці України

Міністерство культури України за поданням Служби безпеки України (СБУ) внесло ще 27 осіб до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці....