В столиці Галичини розгоряється черговий забудовний скандал

Недавно у Львові стало відомо про ще одну скандальну і нахабну забудову у парку «Залізні води». Цього разу у людей вкрали частину парку та запечатали джерело, з котрого брали воду сотні львів’ян. А у мешканців сусідніх будинків вкрали куски городу, саду. Іншим майбутнім «сусідам» відрізали дорогу і тепер їхня хвіртка відкривається прямо в котлован.

Про це повідомили місцеві активісти.

За їх словами "цікавинок, пов’язаних з цією забудовою, безліч".

 - Хоча б те, що забудовником є одіозна компанія «Інтергал-буд», котра на початок 2014 року стала всім відома тим, що зруйнувала лічницю Шептицького на вулиці Озаркевича, пригнавши екскаватор о 7 ранку. Пам’ятка архітектури досі не відновлена. Ще тоді ходила чутки про те, що компанія, через підставних осіб, належить тодішньому народному депутату від Партії Регіонів Володимиру Зубику. На ділянці ми зустріли знайомі обличчя – ті ж адміністратори, прораби та охоронці, що були і на Озаркевича, - розповіли вони.

Крім того, йде мова про те, що замовником будівництва є прокуратура Львівської області як юридична особа. Трошки далі по вулиці Стуса вже будують будинок для інших простих працівників з Львівського апеляційного адміністративного суду.

Крім того, будівництво ведеться в парковій зоні. Межі парку визначені та затверджені ухвалою 2595 Львівської Міської Ради у 2005 році.

Жодних громадських слухань з мешканцями прилеглих будинків не проводилось.

Фундамент заливають на існуючому колекторі. Колектор мають переносити в рамках реконструкції вулиці Стуса, однак, в документах про початки підготовчих та будівельних робіт, сказано, що їх можна починати лише у випадку переносу колектору. Зараз у цей колектор спускається ще й джерело, запхане під землю і проводити будівельні роботи на колекторі – небезпечно для всього Сихівського району.

Зараз йде судова тяганина між сусідами будови та Львівською міською радою з приводу незаконного надання ділянки. Земельна ділянка (яка чомусь включає в себе частини ділянок сусідів та частину парку) виділена прокуратурі у постійне користування. Однак, згідно статті 92 Земельного кодексу України, прокуратура не належить до переліку установ, котрі можуть отримувати земельну ділянку у постійне користування. Тим більше – в рекреаційній зоні. Тим більше – землі історико-архітектурного призначення. Для ведення будь-яких будівельних робіт на такій землі повинні вестись тільки після погодження проекту в Міністерстві культури. А якщо врахувати, що сусідній будинок – пам’ятка архітектури, який може суттєво постраждати – то можна уявити, яку б відповідальність мав нести землекористувач та забудовник разом з міською радою. Але це історія з паралельної реальності.

Забудовник посилається на ряд ухвал та рішень міської ради та адміністрації, однак їх законність викликає серйозний сумнів.

Зокрема і слова про те, що після завершення будівництва 10-поверхівки в парку природні джерела «облагородять та забезпечать їх майбутнє природне функціонування». Так, в проектній документації, виробленій ТОВ «Левадія-проект», жодного слова нема про ті джерела, котрі опинились під землею та бетоном. Слова забудовника про майбутнє «облагородження» та «функціонування» – це лише їхні альтруїстичні пориви, які ми можемо оцінити, побачивши наслідки їхнього «облагородження» за адресою Озаркевича 4а.

Закликаємо всіх, поки не пізно, не дати знищити парк та джерела і зупинити свавілля грошових мішків.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Эксперт объяснил, почему Венгрия атакует суверенитет Украины

В Венгрии обращаются к вопросу прав зарубежных венгров, поскольку социально-экономическая ситуация в стране является не слишком радужной, поэтому политики пытают....

Це може бути цікавим

Стало известно, сколько Неймар зарабатывает в ПСЖ в день

Стали известны некоторые детали контракта Неймара с ПСЖ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Брат короля Швеції поповнив базу "Миротворця"

Троюрідний брат короля Швеції Карла XVI Густава і відомий винний експерт і сомельє Ян Бернадотт поповнив розділ "Чистилище" проекту "Миротворець"....