На Форумі видавців презентовано дитячі фантастичні оповідання про робота "з великою душею"

Олексій Рогожинський з успіхом презентував на «Форумі видавців у Львові» серію своїх книжок про пригоди робота Бурьки та його друзів.

10 вересня 2015 року в рамках «Форуму видавців у Львові» було презентовано перші три книжки з серії дитячих фантастичних оповідань під загальною назвою «Бурька. Маленький вентилятор з великою душею». У презентаційних заходах взяли участь співавтори збірки - підприємець, власник компанії «Укрзолото» Олексій Рогожинський та відомий журналіст, письменниця і професійний сценарист Лариса Марцева.

Літературні «батьки» Бурьки поділилися з відвідувачами презентаційних заходів спогадами про те, як все починалося, розповіли про тонкощі літературної кухні, поділилися своїми думками щодо теперішнього і майбутнього книжок про Бурьку, а також деякими своїми творчими секретами та планами.

Олексій Рогожинський: «На сьогодні вже написано 40 оповідань про Бурьку та його друзів. Перші 10 книжечок - це серія, об’єднана спільною темою, всі наступні оповідання представляють окремі історії, проте з основними головними героями. Цікава особливість цих книжок у тому, що вони написані Ларисою Марцевою про реальних персонажів - моїх дітей. Їх насправді звати Соня та Діма. Крім того, чимало їхніх справжніх рис дісталися їх літературним двійникам. Мої діти, до речі, були нашими першими читачами, і їм сподобалося. Можливо і тому, що окрім пригодницької складової, у кожній історії пропонується вирішення певної життєвої ситуації, в яку можуть потрапити підлітки. При цьому не у вигляді повчання, а у формі розповіді, дружньої поради. І це викликає у дітей довіру. Наші книжки поки що представлені на українській та російській мові. Найближчим часом, можливо, з’явиться англійська версія. Також є плани перекладати її на німецьку, польську, французьку та іспанську».

Лариса Марцева: «У цих книг є все, щоб стати успішними. Але окрім об’єктивних факторів, що залежать від автора, промоутера, видавця, існує ще Х фактор, який є непередбачуваним. Тому заздалегідь загадувати не буду. З іншого боку, книги несуть радість, а радість - це те, що потрібно зараз і дітям, і дорослим. Тому сподіваємося, що вони знайдуть свого читача. Книжки більш ніж актуальні, незважаючи на те, що події в них відбуваються у 2063 році. І дуже патріотичні - не рівня шароварів і вишиванок, а патріотизму іншого ґатунку, бо показують, якою процвітаючою та прекрасною для життя буде Україна за 50 років. Книги написані на трьох рівнях та розраховані на широку читацьку аудиторію. В них є пригодницький рівень, який буде цікавий перш за все дітям. Є іронія та алюзії, що будуть близькі думаючій і читаючій людині. І в них є певна філософія, яка буде цікава всім».

Варто відзначити, що на стенді та на інших заходах, присвячених презентації книжкової новинки, було дуже велелюдно. Активний інтерес до збірки виявили представники ЗМІ. Але найбільше потішила авторів увага з боку читачів. Серед відвідувачів було чимало батьків з дітьми, підлітків, а також дорослих поціновувачів якісної літератури. Почесною гостею презентації стала дружина дійсного Президента України, Голова ради Благодійного фонду Петра Порошенка і мама чотирьох дітей Марина Порошенко. Перша леді України виявила неабиякий інтерес до нової книги, багато спілкувалася з авторами, маленькими господарями стенду та відвідувачами. Залишила захід пані Марина не з пустими руками. Тож відтепер книжечки про Бурьку є частиною домашньої бібліотеки родини Порошенко. Окрім книжок та роздаткового матеріалу, на стенді була представлена різноманітна тематична сувенірна продукція - значки, наклейки, магніти, закладки, папки. Не забули і про найменших гостей презентації: для них підготували яскраві книжечки-розмальовки. Також всім відвідувачам дарували кольорові повітряні кульки, що створювало по-справжньому святковий настрій.

На презентації не обійшлося без сюрпризу. Відповідальну роль «господарів» стенду було довірено прототипами головних героїв книжок про Бурьку - справжнім Соні та Дмитру, дітям співавтора збірки Олексія Рогожинського. Вони стали зірками презентації: спілкувалися з читачами, дарували сувеніри і навіть роздавали автографи. До речі, бажаючих взяти автограф у «живих книжкових героїв» виявилося не набагато менше, аніж у Злати Огнєвіч. Відома співачка, що взяла участь у проекті Олексія Рогожинського «Колискові», прикрасила своєю присутністю заходи, присвячені презентації збірки про Бурьку. Та поділилася враженнями від книжкової новинки і роботи над вищезгаданим проектом.

«Форум видавців у Львові» став помітною подією в культурному житті міста Лева і України в цілому. Бажаючих відвідати захід не відклякнула навіть досить висока ціна за вхідні квитки. На стендах цього року були широко представлені Київ, Харків, Одеса, Черкаси, Луцьк, Дніпропетровськ, Тернопіль, а також інші країни - Білорусь, Польща, Канада. Свою продукцію презентували найбільші українські видавництва - Фоліо, Абабагаламага, Ранок, ОКО, Пет та інші. Значну частку експозиції склала дитяча література. Порадувало те, що більшість вітчизняних книжкових новинок було подано українською мовою. Загалом, цінність видавничого форуму у Львові полягає перш за все у тому, що саме тут україномовна література, так би мовити, отримує «зелене світло» і необхідну підтримку для зміцнення своєї конкурентоспроможності та виходу на зовнішні ринки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как Россия использует социальные сети, чтобы сеять раскол среди американцев

"Только через Facebook связанные с Россией самозванцы провели сотни миллионов взаимодействий с потенциальными избирателями, которые полагали, что общаются с собратья....

Це може бути цікавим

Модель сверхзвукового пассажирского самолета совершила первый полет

При разработке авиационной техники специалисты проводят испытания уменьшенных моделей летательных аппаратов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Актер Джерард Батлер госпитализирован после аварии на мотоцикле

По данным портала TMZ, падение произошло после того, как Батлера «подрезал» автомобиль....