Україна готується до місцевих виборів

Президент Петро Порошенко видав указ, який зобов’язує центральні та місцеві органи влади забезпечити проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів, повідомляє BBC.

Глава МВС Арсен Аваков днями представить очільникам міліції на місцях розроблений у його відомстві план забезпечення правопорядку під час кампанії.

Цього тижня у Києві розпочне свою роботу місія ОБСЄ зі спостереження за виборами.

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.

"Відповідає головою"

Петро Порошенко підписав указ, спрямований на забезпечення демократичності виборів, під час промови на засіданні Ради регіонального розвитку – дорадчого органу, створеного ним цієї весни.

Згідно з указом, центральні та місцеві органи влади повинні забезпечити рівні умови для всіх учасників виборів, не допустити підкупу та обману виборців і сприяти діяльності міжнародних спостерігачів за виборчим процесом.

"Кожен глава адміністрації головою відповідає не за результат пропрезидентської політичної сили, на цьому я хочу наголосити, а за чистоту процесу і відповідність усіх етапів виборів стандартам ОБСЄ, нормам європейської політичної культури", - заявив Петро Порошенко.

В указі йдеться про те, що МВС, СБУ та місцеві адміністрації повинні будуть вжити додаткових заходів задля безпеки громадян і суб’єктів виборчого процесу, а також запобігати вчиненню терористичних актів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що його відомство вже розробило план дотримання правопорядку під час кампанії. У п’ятницю його положення доведуть до керівників місцевих управлінь міліції під час селекторної наради.

Пан Аваков назвав жовтневі вибори "особливими з точки зору можливих провокаційних дій" і розповів, що хоче зустрітися з кожним главою обласної адміністрації та з мерами міст, аби обговорити спільні дії для забезпечення правопорядку на виборах.

Десять тисяч рад

За словами заступника глави Центральної виборчої комісії Андрія Магери, наприкінці жовтня в Україні оберуть 10 778 місцевих рад, з яких 9127 будуть сільськими радами.

Вибори відбудуться по всій території України, окрім анексованого Росією Криму та окремих районів Донецької та Луганської області.

Раніше глави тамтешніх обласних держадміністрацій Павло Жебрівський і Георгій Тука виступали проти проведення виборів на теренах цих областей.

Петро Порошенко розповів, що мав "ретельну дискусію" з представниками влади і громад Донбасу, і аргументи проти проведення там виборів були "дуже вагомими".

"Але повірте мені: право людей обирати своїх представників на чесних, прозорих і демократичних виборах – це те, що докорінним чином відрізняє нас від політичної культури окупованих Росією територій", – заявив президент.

На його думку, місцеві вибори повинні відбутися "всюди за винятком районів, які безпосередньо лежать на лінії зіткнення і де є загроза спонтанних неочікуваних обстрілів, де ми просто не зможемо захистити людей".

Із тих самих міркувань президент виступив і за проведення виборів у Маріуполі – найбільшому місті двох найсхідніших областей України, яке перебуває під контролем українського уряду.

"Це місто стало символом українського Донбасу, і не довіряти, не дати можливості висловитися мешканцям Маріуполя щодо майбутньої влади буде несправедливо в першу чергу до них", - заявив Петро Порошенко.

Міжнародні спостерігачі

Тим часом у середу в Києві відкрився офіс місії спостерігачів за місцевими виборами Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, заявила на засіданні голова місії Каетана де Зулуета.

За її словами, нинішня місія стане дванадцятою подібною в історії взаємовідносин України з ОБСЄ: вперше спостерігачі від цієї організації приїхали спостерігати за виборами ще в 1998 році.

"БДІПЛ не завжди спостерігає за місцевими виборами у країнах-членах (ОБСЄ. – Ред.), але під час місії з оцінювання потреб раніше цього року усі сторони, з якими ми зустрічалися, наполягали, що міжнародна присутність буде дуже важливою під час цих виборів", - розповіла вона.

Отож, наступного тижня до України прибудуть "до ста" довгострокових спостерігачів від ОБСЄ, які розмістяться у всіх регіонах, де проходитимуть вибори, а за перебігом голосування у день волевиявлення спостерігатимуть ще 600 короткострокових спостерігачів.

Очікується, що свій проміжний звіт про перебіг кампанії місія напрацює ще до 25 жовтня, попередній звіт оприлюднять на наступний день після голосування, а остаточний звіт з’явиться на світ приблизно за два місяці після виборів.

Ще не кінець

Разом з тим, 25 жовтня процес місцевих виборів в Україні не закінчиться, заявив на засіданні Ради регіонального розвитку Андрій Магера.

Нове виборче законодавство передбачає, що протягом трьох тижнів після дня виборів відбудуться другі тури виборів мерів обласних центрів і великих міст.

Надалі ж в Україні обиратимуть ради об’єднаних територіальних громад, які створюються відповідно до ухвалених цього року законів. Пан Магера заявив, що 25 жовтня пройдуть вибори у перших 159 таких громадах.

Вибори в об’єднаних громадах відбуватимуться і надалі, вже наступного року.

Пан Магера припустив, що датою, коли може відбутися частина таких виборів, може стати 27 березня наступного року, - у день, на який уже призначені вибори нововідтворених районних рад у Києві.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Декомунізація в Києві: які вулиці будуть перейменовувати

Київська міська влада опублікувала список вулиць, які найближчим часом можуть бути перейменовані....

Це може бути цікавим

На Оболони просят не использовать воду из-под крана из-за промывки труб

В ночь с 21 на 22 сентября (с 23:00 до 4:00) в Киеве на Оболони будут проводить профилактическую промывку сетей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Из зоны ЧАЭС пытались вынести радиоактивный свинец

25-летний житель Славутича пытался вынести с территории Чернобыльской АЭС свинцовый шрот весом почти 15 кг с целью сбыта....