Де горить: Названо місця де палають ліси і торфовища в Україні

Через аномальну спеку в Україні збільшилася кількість пожеж. Загалом в Україні торфовища горять у 32 місцях, з них 16 осередків – у Київській області.

Про це повідомляє сайт столичної СЕС з посиланням на голову ДержНС Миколу Чечоткіна.

"У зв'язку з аномальною теплою і сухою погодою, яка триває у нас досить-таки тривалий період, значно зросла кількість пожеж у природних екосистемах. У цілому за літні місяці температура повітря перевищила від 1,5 до 3°С середні показники. Кількість опадів становила всього лише від 15% до 40% від норми. Абсолютний максимум температур становив до 37°С", - розповів Чечоткін.

Він повідомив, що кількість пожеж цього літа зросла в 1,4 рази в порівнянні з аналогічним показником за минулий рік, при цьому площа, охоплена вогнем, зменшилась на 189 га.

У лісових масивах кількість пожеж зросла в 1,8 рази, проте в 2,5 рази зменшилася їх площа. Кількість пожеж на торфовищах зросла в 4 рази, при цьому площа їх збільшилася в більш ніж 8 разів.

Водночас, за даними СЕС, станом на ранок 6 вересня у столиці не було зафіксовано перевищення рівня забруднення повітря.

"Станом на 10:00 6 вересня у пробах повітря, відібраних ДУ "Київський міський лабораторний центр" не зареєстровано жодних перевищень максимально разових граничнодопустимих концентрацій (ГДК) вмісту шкідливих речовин у атмосферному повітрі", - підсумували у СЕС.

Як відомо, 2 вересня виникла масштабна пожежа у селі Олива на Київщині та пожежа у Дарницькому лісництві.

Згодом СЕС зафіксувала, що рівень забруднення повітря у Києві перевищував норму у 2-18 разів.

Вранці 3 вересня Київ затягнуло димом.

3 вересня в навчальних і виховних закладах столиці зробили скорочений день. Дітей не рекомендували вести у школи і дитсадки. 4 вересня школи закрили. Також скасували міські ярмарки 4-6 вересня.

СЕС, медики та служба з надзвичайних ситуацій перейшли на надзвичайний режим роботи.

Вранці 3 вересня СЕС поінформувала, що рівень забруднення повітря у Києві дещо знизився.

Столична влада не виключає, що причиною лісових пожеж на Київщині може бути підпал.

Станом на ранок 4 вересня пожежа на території Білодубравного лісництва Дарницького лісопаркового господарства, яка виникла 2 вересня, ліквідована.

Вранці 4 вересня Головне управління Держсанепідслужби у Києві констату є різке зниження забруднюючих речовин у повітрі столиці. Перевищення гранично допустимих концентрацій сірчастого ангідриду в 1,2-1,5 рази зафіксовано лише в окремих точках вимірювання.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Під Києвом чоловік створив "космоліт"

Мешканець селища Макарів Київської області створив справжнього автомобільного монстра з фантастичним та навіть жахітливим дизайном....

Це може бути цікавим

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые разрешили не уступать место бабушкам

Мьюир Грей (Muir Gray), профессор Оксфордского университета и консультант по вопросам общественного здравоохранения Англии, заявил, что пожилые люди должны больше вни....