Борг із земельного податку у Києві складає 237 млн грн, але імена компаній – таємниця

Загальна сума боргу із земельного податку з юридичних та фізичних осіб по м.Києву складає 237,1 млн. грн., але невідомо, які саме компанії є боржниками. Про це йдеться у відповіді на запит про надання публічної інформації від Державної фіскальної служби України, повідомив Соцпортал активіст оргкомітету партії «Соціальний рух» Віталій Дудін.

Так, за його словами, близько 75% боргу – борг економічно-активних підприємств: «Станом на 01.08.2015 загальна сума боргу із земельного податку з юридичних та фізичних осіб по м.Києву складає 237,1 млн. грн., з яких 57,9 млн. грн. обліковується за суб’єктами господарювання, які перебувають у процедурі банкрутства».

При цьому надати перелік суб'єктів господарювання, які мають таку заборгованість, ДФС не може. Ця інформація, зазначається у відповіді, не може бути надана, оскільки задоволення запиту вимагає створення нової інформації та потребує аналітичної роботи. У даному разі, на думку ДФС, потрібно проводити роботу по створення інформації про боржників, бо вона ніби відсутня. Окрім цього, у статті 17 Розділу І Податкового кодексу встановлено, що платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю.

При цьому ДФС заявляє, що до кримінальної відповідальності за останні роки неплатники не притягувались: «Кримінальні провадження, пов’язані з ухиленням від сплати податку на доходи фізичних осіб та орендної плати з земельних ділянок, а також пов'язані з орендою земельних ділянок, у 2014-2015 роках не розслідувались».

«Київська влада обґрунтовувала підвищення тарифів на проїзд тим, що план надходжень по статті «Плата за землю» не виконується. Але при цьому приховується перелік тих комерційних суб’єктів, з вини яких бюджет не отримує коштів. Можна зробити висновок, що ці підприємства близькі до влади і ніхто не зацікавлений у відкритті їх імен громаді. Більше того, контролюючі органи проявляють лояльність до неплатників, не порушуючи проти них кримінальних проваджень. Тому наповнювати міський бюджет будуть ті, хто їздить у громадському транспорті, а не власники фірм». Дивно, чому дані про боржників утаємничено, адже згідно Закону про доступ до публічної інформації, така інформація представляє суспільний інтерес, оскільки має пряме відношення до бюджетних коштів»,— коментує надану інформацію Віталій Дудін.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

6 сценариев техноапокалипсиса

Как сказал культуролог Поль Вирильо: «Изобретатель корабля изобрел и кораблекрушение»....

Це може бути цікавим

Модель сверхзвукового пассажирского самолета совершила первый полет

При разработке авиационной техники специалисты проводят испытания уменьшенных моделей летательных аппаратов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Американська акторка запустила флешмоб проти насилля над жінками

Відома американська акторка Алісі Мілано запустила в твітері флешмоб....