Як допомогти місту не виходячи з інтернету: порада небайдужим

Місто – живий організм. Це гіпотеза і водночас, підгрунтя для фентезі. На ній, до прикладу, грунтується концепція майже “українського” фанфіка “Дозорів” – “Лик черной Пальмиры”. Київські картографи вказують на“лицевий характер” міста, обухівські – плодять казки про “родимі плями” Обух-града.

Згідно з так званою “ліберальною” концепцією міста, її тло складається з трьох взаємозалежних прошарків: влади, бізнеса і громади. Ніби-то, будь-яке інфраструктурне, зокрема, рішення, має прийматися за безумовної підтримки всіх трьох гілок консенсуса. Не будемо йорнічати на тему рідного міста, де

 – благоустрій – лише піар-технологія влади,

 – незакільцьовані до міського водогону таунхаузи вздовж Київської – “золота жила” для бізнеса,

 – і перманетні патерналістські очікування населення, яке не кидає віри в “нову”, автоматично “продуктивну і чесну” владу.

Звичайно, вказана вище схема умовно придатна суспільствам з 200-річною еволюцією соціальних інститутів, втіленням ідеалів Просвітництва і майже соціалістичною “економікою перерозподілу”.

Згідно з ними місцева влада перебуває у статусі сервісного центру громади, а бізнес не економить на власній репутації. Окрему роль в цій схемі грають новітні технології, покликані донести проблемні питання до вух вічно заклопотаних бюрократів.

Одну з них розробили пацани з Мурманська. Її мета – картографування (далебі, найпростіша форма подачі інформації) громадських “хотєлок”.

Ось що про це пише urbanurban.ru:

создатели бренда Made in Murmansk решили сделать mycity.io — универсальную интернет-платформу, которую можно было бы использовать для сбора пожеланий по изменению городской среды где угодно.

Концепция простая – это платформа для муниципалитетов, позволяющая собрать идеи от горожан и упростить коммуникацию между властью и людьми. Для обмена опытом ребята стараются наладить контакты с муниципалитетами в финских городах.

Бизнес-модель устроена так: пользователи платформы вносят абонентскую плату, а команда проекта ведет всю техническую часть — покупатели просто вставляют свой текст и обрабатывают идеи. 

1

В Україні, як видно з карти, послугами платформи користуються в Миколаєві.

Вона зручна для соціальних активістів, еко-партизан і культурних хакерів. Вона корисна для місцевих політиків і органів влади. Платформа зменшує трати на  опитування (правда, їх не проводять), фокус-групи (теж) і тому подібну соціологію. Вмонтована в міський сайт, вона дозволяє щомісяця знімати проблемні “вершки” і додавати до кави прямо на місці – під час засідання виконкомів, профільних комітетів, міських рад тощо.

Мер, візьми на озброєння. 

Після виборів, звичайно.

джерело: Хроніки міста

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні вже виявили контрабанду iPhone 8

В аеропорту Бориспіль митники виявили нові моделі смартфонів iPhone 8+ і iPhone 8 у кількості 21 штука, які чоловік спробував заховати від правоохоронців в ході проходженн....

Це може бути цікавим

Uber поднял цены на поездки в четырех городах Украины

С 25 сентября поездки с компанией Uber подорожали сразу в четырех украинских городах – Киеве, Львове, Днепре и Запорожье....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Многоуровневые натяжные потолки – что обязательно о них нужно знать

Натяжные потолки являются самым современным на сегодняшний день видом оформления верха помещения....