В КМДА намагались "заглушити" ЛГБТ-акцію в центрі Києва музикою

30 серпня біля Київської міської державної адміністрації (КМДА) 16 активістів протестували проти згортання свободи зібрань для ЛГБТ-спільноти в Україні. Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

Як вказано, під час перформансу активісти повністю накрили лежачу дівчину прапором ЛГБТ-спільноти. У руках вона тримала табличку з написом “Скоро мене не стане”. За словами організаторів акції, це реальна картина того, як держава забезпечує право на мирні зібрання для ЛГБТ-активістів.

Люди будь-якої орієнтації, будь-якої етнічності, національності, раси повинні мати однакові права. Права людини - однакові для всіх. Якщо ми йдемо в центр міста і заявляємо про те, що наші права порушуються - це наш мирний протест, це наше право. Воно закріплено в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в нашій Конституції. Тоді чому ми маємо постійно переносити акцію, скасовувати її? Чому прибігають не зовсім нормальні люди, починають бити і вбивати нас?”, - запитує організаторка акції Олена Шевченко.

Впритул до будівлі КМДА були розставлені десять гучномовців. Україномовна музика приглушувала виступ організатора акції через мегафон.

Музику спеціально включила КМДА, аби заглушити нашу акцію. Нам телефонували із Департаменту зі зв’язками з громадськістю і попереджали нас, щоб ми не виходили. Вони сказали, що буде дитяче свято, якого зараз, як ви бачите, немає. Напевно, вони вважають, що краще нам не надавати слова. Звичайно, вони можуть затикати нам рота, але це не надовго”, - стверджує Шевченко.

За її словами, в КМДА постійно пропонують перенести акції в якесь передмістя чи в спальний район. Однак у цьому немає сенсу, усюди - б’ють праворадикали.

Активістка занепокоєна насиллям з боку правих радикалів: “Сьогодні виступають, аби заборонити будь-яку згадку про нас. Сьогодні - це ми, а завтра може бути кожен із вас. Правий радикалізм виступає за національну державу, за нацизм. Вони проти того, щоб в Україну приїжджали люди із іншим кольором шкіри, із іншою національністю, з іншою сексуальною орієнтацією, іншою ґендерною ідентичністю”.

Олена Шевченко переконана, що не за таку ситуацію люди боролись на Євромайдані.

“На Майдані ми боролись за права людини. Права людини - універсальні і однакові для всіх, незалежно від статі, раси, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності. Сьогодні ми покажемо вам, що ми не хочемо мовчати. Нам не потрібно затикати рота. Ми будемо виходити відкрито! Ми будемо виходити в центр міста і заявляти про свої права!”, - заявила організаторка акції.

З міркувань безпеки активісти обмежили тривалість акції до десяти хвилин.

“На жаль, сьогодні ми не можемо стояти тут довго, не можемо пройти маршем центральною частиною міста. На жаль, сьогодні нам доводиться ховатись від свавілля. Ми закликаємо кожного не мовчати ані в школі, ані на роботі, ані в родині. Говоріть про свої потреби, про свої права. Якщо ми будемо мовчати, у нас буде так само, як і в Росії. Україна, на жаль, рухається тим самим шляхом правового радикалізму”, - констатує Шевченко.

Активістка не погоджується із тезою, що через збройний конфлікт в Україні ЛГБТ-акції та права людини - не на часі: “Це нісенітниця! З таким успіхом можна казати, що ваше життя - не на часі. Права людини - завжди на часі. Якщо сьогодні будуть вбивати одну людину, то чому завтра не можна буде вбивати іншу?”.

Читайте також: Кров і райдуга. Марш ЛГБТ супроводжувався побиттям і провокаціями

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В "ДНР" сложилась критическая ситуация с комплектацией "батальонов"

Командование "2-го АК ЛНР" констатирует, что если в ближайшее время не принять срочных мер по доукомплектованию ряда "отдельных батальонов" и "бригад", "ситуация може....

Це може бути цікавим

"Крым": вышибающая слезу мелодрама об аннексии

Кремль хочет разбудить патриотические чувства в россиянах с помощью кинохитов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Саакашвілі відсторонив свою речницю за антисемітизм в бік Порошенка

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі відсторонив від роботи свою речницю Дарину Чиж за антисемітизм....