Цього року борг по зарплаті збільшився удвічі, але покарано лише двох роботодавців - експерт

За матеріалами перевірок, проведених інспекторами праці, до кримінальної відповідальності у цьому році притягнено лише двоє осіб. Такі відомості містяться у відповіді на запит на отримання публічної інформації, підготовлений Департаментом заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України. Про це Соцпорталу повідомив учасник оргкомітету партії «Соціальний рух» Віталій Дудін.

Заборгованість із заробітної плати збільшилась за рік майже удвічі й на сьогодні становить 1 млрд 960 млн гривень. Міністр соцполітики Павло Розенко на засіданні Уряду дав доручення керівникам ОДА негайно розібратися з підприємствам-боржниками.

У 2014 році до правоохоронних органів направлено 1399 матеріалів перевірок за ознаками статей 172 (грубе порушення законодавства про працю) і 175 (невиплата зарплати) Кримінального кодексу України. За результатами їх розгляду до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань внесено 1000 матеріалів. При цьому 26 посадових осіб було притягнуто до кримінальної відповідальності за несвоєчасну виплату заробітної плати.

Упродовж семи місяців 2015 року до правоохоронних органів направлено 147 матеріалів перевірок за ознаками статей 172 і 175 КК України. За результатами їх розгляду до ЄРДР внесено 121 матеріал. Лише 2 посадові особи притягнуто до кримінальної відповідальності за несвоєчасну виплату заробітної плати.

У порівнянні з показниками минулих років на сьогодні кількість кримінальних проваджень зменшилась у 10 разів. Так, за 8 місяців 2013 року інспектори праці спрямували до правоохоронних органів 1,7 тис. матеріалів перевірок. На початку року було підвищено штрафи за статтею 172 ККУ, але у збільшеному розмірі вони ще не накладалися. Цьому посприяло, зокрема, запровадження у 2014 р. мораторію на проведення перевірок малого та середнього бізнесу. «Держава проявляє повну пасивність у захисті трудових прав, тому про своєчасну виплату зарплат, а тим більше про подолання тіньової зайнятості не може йти мови», – коментує тенденцію Віталій Дудін.

Підвищити соціальну відповідальність власників дозволили б, на його думку, такі кроки: «Необхідно запроваджувати способи самозахисту працівників: ввести індивідуальний страйк – відмову від роботи при виникненні заборгованості, а також дозволити брати кредит у банку, який повертатиметься за рахунок роботодавця. Окрім цього, слід надати профспілкам право накладати штрафи на роботодавців, якщо держава не реалізує ці повноваження».

Читайте також: Розенко оголосив війну роботодавцям, що не виплачують зарплату

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Астрономы нашли уникальный двойной астероид-комету

Астероид 2006 VW139 (288P) был открыт в 2006 г....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Лишение сна помогает вылечиться от депрессии в 50% случаев - ученые

Вылечить человека от депрессии можно с помощью депривации сна, то есть частичного или полного его лишения....