У Сімферополі за фото з прапором України доправили до міліції

В окупованому Сімферополі поліція затримала московського адвоката Ірину Бірюкову і двох місцевих активістів Вельдара Шукурджіева та Ірину Копилову, які фотографувалися з прапором України біля пам'ятника Леніну. Про це повідомляє сайт ОВС-Інфо.

"Я в Криму у відрядженні по одній кримінальній справі. Ми каталися з українськими знайомими по місту. Затримали нас за те, що Вельдар, який був зі мною, сфотографувався біля пам'ятника Леніну на найбільшій площі з прапором України. Спочатку нас "вели" по місту, ми це бачили. Ми спочатку засікли дві машини, але від них поїхали. Ми зрозуміли, що за нами їдуть з площі, бо там всюди відеокамери. Нас затримали вже близько мого готелю ... Три машини співробітників поліції нас оточили і в дуже грубій формі попросили всіх проїхати з ними у відділ ", - розповіла адвокат.

Після цього затриманих відвезли до найближчого відділення поліції і почали оформляти рапорти. Бірюкова розповіла, що виписала ордери на захист решти затриманих, але її до них не допустили.

"Нас розвели в три кабінети. Спочатку співробітник говорив мені:" Ми вас не затримуємо, можете йти ". Я почала йти, спустилася спокійно на перший поверх. Спочатку за мною ніхто не йшов, а потім чую - побігли, на першому поверсі вже практично близько вартівні наздогнали, стали чіпляти за руки: "Нікуди ви не підете", - розповіла адвокат.

На всіх затриманих були оформлені протоколи за статтею про порушення встановленого порядку проведення публічного заходу (ч. 5 ст. 20.2 КоАП).

Як зазначила адвокат, Вельдар Шукурджіев раніше піддавався адміністративному переслідуванню у зв'язку з проукраїнської акцією на мітингу пам'яті Тараса Шевченка. Відзначимо, що, згідно із законодавством РФ, санкції статті 20.2 КоАП передбачають накладення штрафу в сумі від 10 тис. До 20 тис. рублів або обов'язкові роботи на строк до 40 годин.

"Бесіда з співробітниками ФСБ не склалася. Не дуже хотілося відповідати на їхні запитання. ... Я за дружбу України і Росії! Хоча співробітники мене сьогодні намагалися переконати, що прапор України на площі Леніна - це незаконно", - написала Бірюкова у Фейсбуці.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Астрономы нашли уникальный двойной астероид-комету

Астероид 2006 VW139 (288P) был открыт в 2006 г....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Оккупанты Крыма забирают у путинских Ночных волков землю

Власти оккупационного Крыма забирают у друзей президента Путина байкеров клуба Ночные волки 126 гектаров земли под Севастополем....