Корупція в освіті лідирує – про що повідомляють викривачі корупції

Transparency International Україна вже місяць отримує звернення від громадян, які викривають корупцію. Перші результати свідчать – найбільше повідомляють про корупцію в освіті, зауважують активісти.

Від старту інформаційно-правозахисної кампанії щодо захисту викривачів корупції «Вони б не мовчали» минув місяць. За цей час українське представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International отримало більше 50 звернень. Юристи організації надали відповіді, коментарі та поради на всі повідомлення, крім анонімних. Викривачі використовували як сайт www.anticorruption.in.ua, так і ресурс www.xabardocs.org за допомогою додаткового суперзахищеного каналу якого також можна звернутись до ТІ Україна.

Перші результати кампанії свідчать: 30% повідомлень про корупцію стосуються сфери освіти. Також найчастіше повідомляли про корупцію при вирішенні земельних питань – 10%, у судових та правоохоронних органах – 10%, про адміністративну корупцію у сфері бізнесу та охорони здоров’я – 10%. Крім цього 5% викривачів надали інсайдерську інформацію про корупційні зловживання у міністерствах, ще 5% - про злочини на державних та приватних підприємствах. Повідомлення про різноманітні злочини, які не вважаються корупційними за визначенням, склали ще 30%.

Зважаючи на таку ганебну статистику у сфері освіти перед початком нового навчального року, ТІ Україна направила звернення до МВС та Міністерства освіти і науки, вказавши конкретні навчальні заклади з проханням провести розслідування щодо виявлених фактів та проінформувати громадськість про результати. Згідно з повідомленнями викривачів, на сьогоднішній день «благодійні внески» у дитячі садочки складають 50-1000 грн, вступні іспити у вузі коштують від 6 000 грн, продаж дипломних робіт у вузах – 1000 грн, вартість одного модуля в регіональному вузі – 150-350 грн, вартість сесії в технікумі – 2 000 грн, вступ до магістратури відомого вузу, який готує юристів та правоохоронців ­– 1000-1500$.

Transparency International Україна закликає не мовчати про корупцію та повідомляти про неї за допомогою ресурсу www.anticorruption.in.ua. Звертаємо увагу, що бажаного результату можна досягнути якщо звернення будуть з конкретними фактами та доказами, які допоможуть не лише повідомити про факт злочину, але й притягнути до відповідальності корупціонерів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Шахтарі у Києві влаштували пікет проти позбавлення рудника ліцензії

«Хоч би хтось до нас вийшов», – не приховують своєї розлюченості робітники з Кривого Рогу, що приїхали пікетувати Державну службу з геології та надр (Київ, вул....

Це може бути цікавим

Мужчина погиб при попытке распилить бочку из-под моторного масла

Житель села Ягул погиб при попытке распила двухсотлитровой жестяной бочки....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Странное отношение русских к демократии

Владимир Путин может править, не заботясь о гражданских правах....