Замголови харківського земельного кадастру «забув» задекларувати 685 га землі

Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Віталій Луценко не вписав у декларацію за 2014 рік орендовану землю та приватний бізнес родини. Про це стало відомо з наказів Держземагентства та орендних договорів, копії котрих є в розпорядженні «Наших Грошей».

Згідно із вказаними документами, наприкінці листопада 2014 р. Віталій Луценко взяв в оренду щонайменше 22 земельні ділянки загальною площею 684,58 га поблизу сіл Глибоке, Вільхівка, Руські Тишки, Липці та Тернова в Харківській області. Усі ділянки мають сільськогосподарське призначення (рілля) і були орендовані на 49 років.

Відповідні накази про передачу ділянок в оренду були видані Головуправлінням Держземагенства в Харківській області як орендодавцем в один день – 12 листопада 2014 р., а відповідні орендні договори між ним і Луценком укладені – листопада 2014 р. Замначальника цього самого обласного Держкадасту, котрий надав землю в оренду, Луценко був призначений в травні цього року, до того на державній службі був рік і два місяці.

наказ-1 наказ-2

Згідно з даними Реєстру речових прав на нерухоме майно, орендовані ділянки Луценко передавав у суборенду. Щонайменше три ділянки загальною площею 65 гектарів Луценко у лютому цього року віддав в оренду ТОВ «Велес-Агро». Фірма належить Олександру Трусову і Євгенії Остаповій.

витяг-1 витяг-2

Разом з тим дані про орендовану землю Луценко не вніс до декларації про доходи за 2014 р., котру подав при вступі на посаду замголови обласного Держгеокадастру.

Нагадаємо, у 2014 р. було прийнято новий закон «Про запобігання корупції». Згідно з ним при подачі декларації забороняється надавати інформацію «несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі». Форму подачі декларації регламентує старий закон «Про засади запобігання і протидії корупції», котрий досі лишається чинним в частині про фінансовий контроль. Згідно з цією формою, декларант повинен оприлюднити дані про землю,котру має не лише у власності, але й в оренді чи на інших правах користування.

Луценко-1с Луценко-4-с Луценко-8-с

Наразі Харківська облпрокуратура вже розпочала досудове розслідування в рамках кримінальної справи за фактом подання Луценком неповної декларації, а саме не внесення до неї відомостей щодо зареєстрованих за ним прав на користування земельними ділянками загальною площею 685 га.

прокуратура

Однак інформація про орендовану землю – не єдине, що Віталій Луценко не вписав до декларації. Згідно з затвердженою формою, декларант також зобов’язаний подати інформацію про бізнес свій і членів сім’ї – а саме розмір внесків до статутного капіталу товариства, підприємства або організації. Однак Віталій Луценко не задекларував бізнес своєї дружини – Аліни Луценко, котра є співвласницею двох фірм.

Перша – ПП «Авуар-Строй», основний вид діяльності – ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення. Цю фірму заснував сам Луценко в 2005р., а у 2010 р. її переоформили на нових власників – зокрема дружина Луценка з того часу утримує частку в 33%.

Друга компанія – ТОВ «НВФ «ТКС» (виробництво нетканих текстильних матеріалів і виробів із них, крім одягу). У ній дружина Луценка з 2010 р. так само має третину.

дружина-фірма-1 дружина-фірма-2

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Палеонтологи виявили жабу, яка харчувалася динозаврами

На острові Мадагаскар знайшли рештки жаби, яка була здатна проковтнути маленького динозавра....

Це може бути цікавим

На Донбасі 27 обстрілів за добу, поранено бійця АТО

За минулу доби один український військовослужбовець зазнав поранень у зоні проведення АТО....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Украина вернулась

В первые, спустя пять лет, Украина разместила свои облигации на международном рынке....