Паливно-енергетичний комплекс: "Казковий оптимізм" Міненерго безпідставний

«…Вот что я тебе скажу, птица...

Пошел! Пошел! Работаем, работаем…»*

Саме цими словами з усім відомого радянського мультфільму «Крылья, ноги и хвосты» можна відверто та без прикрас охарактеризувати нинішню ситуацію як в країні в цілому, так і зокрема в паливно-енергетичному секторі.

І пересічні громадяни і фахівці енергетичного сектору розбурхані «казковим оптимізмом», який висловлюють представники Міненерго у оцінці стану підготовки до осінньо-зимового періоду 2015-2016 (ОЗП). Більш того, заяви міністра енергетики та вугільної промисловості України стосовно скорочення споживання газу та методів т. з. «економії» газу промисловими виробництвами (і аж ніяк не шляхом запровадження новітнього енергоефективного обладнання) неадекватні по своїй суті. Особливе занепокоєння громадськості викликане тим, що одна за одною зупиняються українські ТЕС.

Всі ці фактори й стали поштовхом у необхідності як найшвидше з’ясувати ситуацію, що наразі відбувається у паливно-енергетичному комплексі та зрозуміти, яка саме робота з підготовки до осінньо-зимового періоду виконується. Саме тому «Центр досліджень енергетики» (EIRCenter.com) зібрав за «круглим столом» на тему: «Сто днів до зими. Частина 1. Паливно-енергетичний комплекс. Загрози та протидії» (4 серпня 2015 р., Український кризовий медіа-центр) представників уряду, Міненерго, громадських електроенергетичних організацій, народних депутатів та експертів, щоб детально обговорити та проаналізувати все, що відбувається в галузі.

В першу чергу були запрошені члени Антикризового енергетичного штабу, що був сформований 3 серпня 2015 р. за дорученням прем’єр-міністра України під головуванням віце-прем’єр-міністра Валерія Вощевського. Він нагадав присутнім, що у зв'язку із складною ситуацією, що склалась в енергетичному секторі, та на виконання доручення прем'єр-міністра в березні 2015 р. була сформована високопрофесійна міжнародна команда**. Її пріоритетним завданням стала розробка чіткого та детального плану підготовки та підтримки енергосистеми України у проходженні осінньо-зимового періоду 2015 - 2016 рр. - «План дій Уряду на зимовий період».

Першим слово взяв старший радник заступник міністра Міністерства енергетики США Вільям Браян. Він нагадав, що група незалежних експертів вже не вперше працює в Україні. Минулого року вони теж займались розробкою плану антикризових дій, але цей план не був втілений в життя, оскільки уряд України на той момент більше хвилювали осінні вибори, ніж запровадження антикризових реформ.

Пан Браян підкреслив, що цього року його група разом з українськими експертами та урядовцями за досить короткий проміжок часу провела колосальну роботу, результатом якої став довгостроковий план енергоефективності та енергонезалежності України. Однак чиновник акцентував, що це суто український план, більш того, роль його фахової групи полягає виключно в керуванні та супроводі процесів і робіт.

Він також зазначив, що йому прикро бачити, як хороші ідеї не знаходять свого втілення через вкрай заполітизоване ставлення українських урядовців та їх небажання спілкуватись з людьми.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Прогноз погоды: в Украине дожди и грозы

В воскресенье, 24 сентября, на большей части территории Украины ожидается дождь, местами грозы....

Це може бути цікавим

Адвокат Сенцова заявив, що місце перебування його підзахисного невідоме

Незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова відправили по етапу з колонії в Якутії....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Звезда «Игры Престолов» Эмилия Кларк показала новый цвет волос

30-летняя Эмилия Кларк решилась на кардинальные перемены....