Киянам розсилають «призовний спам»

До поштових скриньок деяких киян розкидають листи, підписані районними військовими комісаріатами. В них повідомляють про нібито вчинене кримінальне правопорушення у зв'язку з ухилянням від призову та вимагають негайно з'явитись до військкомату для дачі пояснень. 

Відповідний лист знаходиться у розпорядженні Соцпорталу.  Варто відзначити, що він не містить назви, дати відправлення та печаток. Є лише вихідний номер. Разом з тим лист інформує про те, що: 1) особа, що отримала такий документ, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст.336 Кримінального кодексу (ухилення від призову за мобілізацією); 2) потрібно «ввести дані» до Єдиного реєстру досудових розслідувань; 3) особа має «терміново» з'явитись до військкомату для дачі пояснень щодо причин свого неприбуття (конкретна дата не визначена).

Відповідно до законодавства, військкомат може видавати мобілізаційне посвідчення, розпорядження, накази та повістки. Тоді як цей документ не містить такої назви. Також він не є заявою чи повідомленням про кримінальне правопорушення. Саме такий документ є підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Не можна також вважати цей документ повісткою про виклик на допит у кримінальному провадженні. Військкомат не є органом слідства чи дізнання або контролюючим органом, тому викликати для дачі пояснень він не має права. Якщо йдеться про дачу пояснень у кримінальному процесі, то обов’язковим є зазначення статусу, в якому викликається особа (підозрюваний, свідок, потерпілий).

Відповідальність за ухилення може наставати у разі, якщо особа була належним чином повідомлена про те, що вона підлягає мобілізації. В той же час, за даними Соцпорталу, подібні документи надходять в тому числі особам, які раніше жодним чином не попереджались про призов. Крім того, відомо про випадок, коли даний лист отримала людина, що має на утриманні дитину-інваліда (відповідно до статті 23 Закону про мобілізацію, такі військовозобов'язані не підлягають призову на військову службу під час мобілізації).

Як повідомлялось, раніше міністр МВС Арсен Аваков розкритикував воєнкомів, що вручають повістки всупереч законодавству.  «Думаю про хвилі мобілізації по країні. Про дебілізацію дій воєнкомів, що вручають повістку перехожим на вулицях Харкова, про контрабандистів Закарпаття, яких записують в армію. Про боєздатність країни та її збройних сил в цей непростий період. З урахуванням того, скільки потрібно державі коштів і сил на призов, обмундирування, навчання новобранців від умовного бухгалтера до середнього солдата. З урахуванням неможливості досягти високої кваліфікації воїнів, при поточній мотивації та підготовці мобілізованих», — написав він на своїй сторінці в Facebook.

У підсумку міністр МВС виступив за створення контрактної армії

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

Депутати Київради підтримали перейменування метро "Петрівка"

Комісія з питань перейменувань Київради підтримала рішення щодо перейменування станції метро "Петрівка" на "Почайна"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Раскрыта главная опасность итальянского супервулкана

Международная группа ученых из Италии и США выяснили местоположение магматического пузыря под Флегрейскими полями — вулканической кальдеры рядом с Неаполем (Ита....