У столичному метрополітені нарахували махінацій на 57 млн грн

КМДА за результатами аудиту фінансово-господарської діяльності КП "Київський метрополітен" за 2013-2014 роки виявила порушень на 26,4 млн гривень. Про це повідомили в прес-службі КМДА, передає Вечірній Київ.

Наголошується, що сума збитків внаслідок неефективних управлінських рішень становить 57,7 млн грн: з них недоліки, що призвели до втрати 44,4 млн грн і до виникнення ризиків втрат фінансових і матеріальних ресурсів у сумі 13,3 млн грн.

Під час аудиту було виявлено низку порушень при прийнятті метрополітеном будівельно-монтажних робіт, зокрема, вартість робіт завищена на 2 млн 8,9 тисячі гривень.

"Під час дослідження питання закупівлі метрополітеном вагонів в ЗАТ" Вагонмаш "(ВАТ" Метровагонмаш ", Росія) за рахунок кредитних коштів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку, встановлено ряд порушень, які призвели до 1 млн 993,8 тисячі гривень зайвих витрат. .. і до недоотримання 4 млн 970,9 тис. гривень за ненарахування штрафних санкцій за несвоєчасну поставку вагонів", - йдеться у звіті.

Крім того, метрополітен в 2004-2010 роках укладав договори на право прокладання та подальше обслуговування телекомунікаційних мереж з використанням тунелів метро без застосування положення про оренду майна територіальної громади Києва. Внаслідок цього до загального фонду міського бюджету не перераховано 50% суми надходжень орендної плати, що за 2013-2014 роки становить 1 млн  796,1 тисячі гривень.

"Вищевказані договори укладені за цінами нижче, ніж визначені відповідним економічно обґрунтованим розрахунком, внаслідок чого метрополітеном недоотримано 7 млн 772 тис гривень доходів, у тому числі бюджетом Києва відповідно недоотримано 3886000 гривень", - йдеться у звіті.

За порушення термінів виплати кредиторської заборгованості з метрополітену через суд додатково було стягнуто 9 млн 532,4 тисячі гривень штрафних санкцій та 8 млн 470,4 тисячі гривень на сплаті виконавчого збору.

Також порушення встановлені в здачі рекламних площ в суборенду, ціноутворенні на ряд послуг, облікові основних засобів, оформленні документів на право постійного користування земельними ділянками тощо.

"Аналіз отриманої в ході аудиту інформації свідчить про значний потенціал в метрополітену з оптимізації витрат, збільшення дохідної частини і перегляду численних неефективних управлінських рішень колишнього керівництва", - підсумували в КМДА.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На украинскую певицу напали во время концерта

Концерт Ирины Федишин в Переяславе-Хмельницком едва не сорвался из-за неадекватной фанатки певицы....

Це може бути цікавим

Меган Маркл переезжает к принцу Гарри

После официального знакомства с Елизаветой II, девушка принца Гарри Меган Маркл перевозит свои вещи в Лондон, близкие влюбленных утверждают, что Меган и принц Гарри....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть