Унікальні заказники Криму під загрозою - екологи

Останнім часом все більше і більше занепокоєнь викликають заповідні території на анексованому півострові. Екологи ЕПЛ проаналізували їхнє становище та дійшли висновку, що ситуація склалася вкрай загрозлива.

26 березня 2014 року самопроголошена Верховна рада Криму ухвалила націоналізацію заповідників, і з того моменту над ними нависла загроза втрати їхньої цінності. Cеред цих територій природні заповідники Казантипський, Кримський, Опукський, Ялтинський, Карадазький, а також національний природний парк «Черівна гавань».

Один із найстаріших заповідників Криму – Карадазький природний заповідник – знаходиться у невідомості. Сьогодні статус та категорія Карадазького природного заповідника не приведені у відповідність до Федерального закону від 14 березня 1995 року №33-ФЗ «Про особливо охоронювані природні території». Тобто, формально заповідник є беззахисним, натомість він був внесений до переліку державних підприємств та установ у галузі лісового та мисливського господарства та переданий до ведення Державного комітету з лісового та мисливського господарства відповідно до Розпорядження Ради Міністрів Республіки Крим від 2 вересня 2014 року №867-р. Такий «підвішений» статус дозволяє організовувати на території заповідника безчинства. Наприклад, було запропоновано добувати на кордоні із заповідником андезит, при чому власником кар’єру повинен був стати син депутата Державної ради Республіки Крим від провладної партії РФ. Місцеві жителі Коктебеля заявили, що будуть, у разі необхідності, перекривати дорогу до місця розробки кар’єра.

25 серпня 2014 року невідома доля спіткала Опукський та Казантипський природні заповідники. Голова Державної ради Криму Володимир Константінов повідомив, що розглядається питання про скасування вищезазначених заповідників на прохання місцевих жителів. За його словами, заповідники були створені із незрозумілою метою та залишили населення без традиційних місць випасу худоби.

Але не в усіх об’єктів стан був невизначений, доля Кримського природного заповідника повернулась до реалій радянських часів. 4 червня 2014 року Рада міністрів Криму видала ухвалила розпорядження № 464-р «Про передачу об’єктів нерухомості в безоплатне користування управлінню справами президента РФ», серед переліку об'єктів було зазанчено і Кримський природний заповідник. Це найвідоміший та найбільший заповідник Криму, який тепер є державним господарством для елітних полювань.

Природно-заповідний фонд Севастополя також спіткали зміни. 4 заповідні території раніше мали статус загальнодержавного значення, а тепер всі вони стали регіональними. У травні 2015 року Головне управління екології та природних ресурсів м. Севастополя ухвалило Постанову від 25.05.2015 № 417-ПП, якою було затверджено «Перелік особливо охоронюваних природних територій регіонального значення, розміщених в місті Севастополі». Постанова містить всі об’єкти, що були створені згідно із українським законодавством.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

В Киеве автохам решил припарковаться прямо на ступеньках

Водитель внедорожника Audi мало того, что припарковал свой автомобиль в пешеходной зоне на улице Татарская, 27/4, так еще и умудрился это сделать прямо на ступеньках, п....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Отопительный сезон в Украине может начаться раньше

В этом году отопительный сезон в Украине может начаться раньше запланированных сроковОб этом сообщил вице-премьер-министр, министр регионального развития, строит....