Луцька міськрада просить Президента звільнити "антимайданного" суддю

29 липня 2015 року Луцька міська рада ухвалила звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, заступника Генерального прокурора України Давида Сакваралідзе Міністра юстиції України, голови Вищої атестаційної комісії суддів щодо неправомірності перебування судді Луцького міськрайонного суду Валентина Ковтуненка, який причетний до переслідування учасників Євромайдану, на займаній посаді.

У документі наголошується, що за більш як рік, що минув після подій на Майдані, українська влада невтомно і постійно заявляє, що одним із її першочергових намірів є проведення судової реформи, проте успіхи на цьому шляху поки що непомітні.

«Зміна судової системи – одна з вимог людей на Майдані, одна із головних умов Євроінтеграції, одне із основних очікувань суспільства від нової влади. Слова «міліціонер, прокурор і суддя» стали фактично синонімами хабарництва і корупції. І якщо події останніх днів, з приходом Давіда Сакварелідзе та Еки Згуладзе у відповідні структури, породжують надію та певний оптимізм щодо змін, то судова система у нинішньому її вигляді є нездатною до самоочищення та реформування. Яскравим підтвердженням цих слів є подальше перебування на посаді судді Луцького міськрайонного суду громадянина Валантина Ковтуненка.

Цей одіозний прибічник Ківалова-Портнова-Медведчука ухвалював рішення про арешт і використання електронних браслетів для активістів Євромайдану на Волині. Іменем України ухвалювались рішення про заборону брати участь у масових заходах окремим депутатам Луцької міської та Волинської обласної рад», - йдеться у тексті ухваленого документу.

Зважаючи на численні звернення громадських організацій, народних депутатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів 10 лютого 2015 р. було відкрито дисциплінарне провадження щодо 6 (шести) суддів, які приймали рішення стосовно учасників масових акцій протестів в кінці 2013р. – початку 2014р.,  серед яких значиться і Валентин Ковтуненко.

Однак, із незрозумілих причин, які, можливо, пов’язані із родинними зв’язками судді у вищих судових інстанціях, 24 березня 2015 року ця комісія прийняла рішення відкласти притягнення до дисциплінарної відповідальності згаданого суддю Луцького міськрайонного суду.

«Прийняття такого комісійного рішення фактично означає надання судді Ковтуненко В. В. індульгенції на подальші неправомірні дії, вселяє відчуття безкарності та неможливості переламати мафіозну судову систему. За період, що минув від березня 2015 р. Ковтуненко В.В. знову встиг відмітитись у кількох резонансних справах, зокрема у незаконній «анексії» приватного помешкання гр. Ольги Таран, що знаходиться в с. Липини, поблизу обласного центру», - наголошується у зверненні.

«Згадані факти – це лише вершина «айсбергу діянь» цього судді, які мали значний суспільний резонанс. Зважаючи на необхідність очищення судової гілки влади від працівників, що своєю присутністю дискредитують намагання українського суспільства реформувати систему судочинства, просимо розглянути питання про відсторонення судді Ковтуненка В,В, від займаної посади у зв’язку із недовірою до їх діяльності у міської громади», - зазначено у зверненні.

Читайте також: Начальник «Автодоріг України» має будинок по сусідству з «діамантовим» прокурора

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Папу Римського звинуватили в єресі

Кілька десятків католицьких теологів, священиків і академіків висунули офіційні звинувачення в єресі в адресу Папи Римського Франциска після його промови в 2016 ро....

Це може бути цікавим

Трамп відреагував на погрози Північної Кореї в ООН

Президент США Дональд Трамп різко відреагував на озвучену міністром закордонних справ Північної Кореї Лі Ен Хо в ООН позицію Пхеньяну про "обов'язковий" ядерний уд....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Черном море нашли десятки древних кораблей различных эпох

Археологи у побережья Болгарии обнаружили на дне Черного моря десятки римских, византийских и османских кораблей....