У Києві презентували порядок проведення конкурсу до нової прокуратури

Асоціація правників України (АПУ) спільно з заступником Генерального прокурора України Давідом Сакварелідзе провели прес-конференцію з приводу проведення першого публічного конкурсу на заміщення посад керівників місцевих прокуратур.

Порядок проведення конкурсу, а також умови та процедуру відбору кандидатів презентував заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе. За його словами, перший етап, а саме реорганізація місцевих прокуратур, триватиме до 15 грудня 2015 року. При цьому, термін подачі документів може бути продовжено на тиждень – до 9 серпня 2015 року. За задумом, кількість місцевих прокуратур зменшиться з 639 до 178, очолюватиме місцеві прокуратури близько 700 керівників (замість 2550 на теперішній час), а чисельність працівників скоротиться майже на третину. Завдяки такому скороченню буде можливість збільшити заробітні плати прокурорів, забезпечивши достойну оплату праці фахівцям.

«Якщо адвокати довіряють реформі прокуратури, - це вже значний крок на шляху її успішної реалізації. Головне чому ми тут – показати, що всі юристи, які мають бажання змінити прокуратуру на краще, сьогодні мають можливість це зробити. Систему змінити можливо лише усунувши прірву між громадянським суспільством, професійною юридичною спільнотою та прокуратурою», - заначив Давід Сакварелідзе.

У свою чергу, Президент Асоціації правників України Денис Бугай висловив підтримку ініціативі проведення відкритого конкурсу та заявив про готовність брати участь у подальшій роботі по реформуванню прокуратури.

«Нас, практикуючих юристів та адвокатів, турбує ситуація в прокуратурі. Ми стомилися від корумпованих прокурорів, які готові виконувати незаконні вимоги керівництва та «замовлення» конкурентів по бізнесу. Сьогодні, вперше за всю пострадянську історію країни, проводиться публічний конкурс на посади прокурорів та їх заступників. Певною мірою, це - наш історичний шанс, тому ми закликаємо всіх юристів та адвокатів подавати свої кандидатури на посади прокурорів», - зазначив Президент АПУ.

«Це дійсно історична подія і ми бачимо досить високий ажіотаж серед правників. Безсумнівно, для успіху реформи необхідно залучити кров ззовні, яка допоможе змінити систему», - коментує Сергій Гребенюк, голова Відділення АПУ в м. Києві, заступник Голови Консультативної ради при ГПУ, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна;

«Ми практично кожен день стикаємось з тим, що прокурори мають неналежну професійну підготовку. І я буквально з нетерпінням очікую, коли вже ми матимемо дійсно професійну прокуратуру, яка, у свою чергу, шляхом змагальності в процесі, підвищить вимоги і до професійного рівня адвокатури», - підтримав колег відомий правозахисник Ігор Фомін, адвокат, керуючий партнер АО «Українська правнича група»

Нагадуємо, що Асоціація правників України звернулася до юристів та адвокатів із закликом взяти участь у відкритому конкурсі. Детальну інформацію щодо конкурсу та умов його проходження можна отримати за посиланням.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Порошенко висловився щодо російського сценарію розміщення миротворців на Донбасі

Президент України Петро Порошенко заявив, що розміщення миротворчої місії ООН на Донбасібуде проходити не за російським сценарієм....

Це може бути цікавим

Російський турист помер після плавання у турецькому готелі

Російський турист Дмитро Макаров помер після плавання у басейні турецького готелю на курорті Кумкой....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Безсмертний: ФСБ збиралася вбити Кучму

Російські спецслужби мали план фізичного усунення президента Леоніда Кучми....