Експерт розповів як спростити процес будівництва на всіх його етапах

Спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві, децентралізація повноважень у цій сфері, створення сприятливих умов для ведення бізнесу – пріоритетні завдання Мінрегіону.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовскький під час Колегії з питань стану виконання міністерством Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020».

За його словами, у цьому році прийнято розроблений Мінрегіоном Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», який спрямований саме на вирішення вказаних питань.

 - Також для децентралізації повноважень в ДАБІ треба прийняти ще 11 нормативно-правових актів, які вже розроблені та погоджені з центральними органами виконавчої влади і будуть представлені Уряду, - повідомив заступник Міністра.

Він наголосив, що надлишкова зарегульованість відносин між державою і бізнесом, надмірний адміністративний тиск на учасників будівельного ринку вимагають рішучих, але зважених кроків від Міністерства, спрямованих на їх усунення. З цією метою Міністерством вже зроблено практичні дії щодо розвитку саморегулювання у сфері будівництва.

Одночасно, останніми роками відбулося формування системи професійної атестації виконавців робіт у архітертурній діяльності, а також професійних об’єднань, утворених сертифікованими виконавцями.

 - Зроблено великий крок щодо дерегуляції у будівельній сфері – відбулося делегування повноважень щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, експертів та інженерів технічного нагляду саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності. Є вже 3 такі організації: ВГО «Гільдія проектувальників у будівництві», «Асоціація експертів будівельної галузі» та «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури. – розповів Роман Абрамовський.

Він також додав, що триває робота із спрощення умов ведення бізнесу і Мінрегіоном розроблена низка законодавчіх актів, які сприяють цьому процесу. Це, в першу чергу, законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівного законодавства».

 - Основними цілями цього законопроекту є зменшення кількості погоджувальних процедур, удосконалення процедури отримання вихідних даних, впорядкування питань забудови земельної ділянки за будівельним паспортом, надання доступу громадськості до матеріалів містобудівної документації шляхом зняття грифу ДСК та встановлення на законодавчому рівні процедури надання поштової адреси, - зазначив Роман Абрамовський.

Заступник Міністра також нагадав, що Мінрегіоном розроблена покрокова інструкція, яка у простій формі розяснює процедуру реєстрації «самобудів». «Цією процедурою вже скористалися багато громадян», зауважив заступник Міністра та додав, що ще одним кроком на зустріч громадянам стало отримання можливості переведення дачних або садових будинків у житлові.

 - Першочергове завдання, яке ми для себе бачили дозволяючи переведення – це створення умов для можливості отримання житлової субсидії громадян, які проживають в дачних або садових будинках, - повідомив Роман Абрамовскький та підкреслив, що вказане завдання вже виконано.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Шакира и Жерар Пике расстались

Западные СМИ обсуждают грустную новость – одна из самых крепких и красивых пар рассталась....

Це може бути цікавим

На украинскую певицу напали во время концерта

Концерт Ирины Федишин в Переяславе-Хмельницком едва не сорвался из-за неадекватной фанатки певицы....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Що потрібно пенсіонеру для виїзду за кордон, - поради експертів

Трапляється так, що літні люди на старості років переїжджають на постійне проживання за кордон до своїх дітей....