Нова Конституція загрожує правам людини і соціальній сфері - активісти

Нова Конституція загрожує правам людини і соціальній сфері. Про це, проаналізувавши підсумки діяльності Робочої групи з прав, свобод та обов'язків людини і громадянина Конституційної Комісії, заявляє оргкомітет партії „Соціальний рух”.

Як вказано, напрацювання даної групи буде покладено в основу президентського законопроекту про внесення змін до Конституції. „Навіть якщо ці зміни не будуть схвалені парламентом, то держава все одно виграє. Адже руками представників громадянського суспільства вона легітимізує антисоціальні та авторитарні реформи”, – заявляють активісти.

За їх словами, у статті 26 проекту розширено підстави для затримання без рішення суду (зокрема, через невиконання особою судового рішення, а також для запобігання вчиненню терористичних актів за наявності обґрунтованої підозри).

Цілий ряд статей дозволяє обмежувати права громадян з мотивів захисту моралі. З цієї підстави дозволяється втручання в особисте життя (стаття 27), а також обмеження діяльності партій (стаття 32). „При цьому мораль – це не єдина абстрактна підстава для запровадження заборон і цензури. Так, стаття 31 допускає обмеження свободи вираження поглядів для захисту репутації інших людей, або для підтримання авторитету суду”, – повідомляється у заяві.

Читайте також: Експерт: Конституційна реформа не матиме значення без легітимізації суспільством

Крім того, за даними активістів, стаття 32 забороняє існування не лише нацистських і фашистських, але і комуністичних партій. „Впровадження таких провокативних ідей посилює розкол у суспільстві. Жодна міжнародна судова інституція не визнала комуністичну ідеологію злочинною. Тому видається, що в цій частині Конституційна Комісія перебирає на себе роль політиків”, – вважають представники оргкомітету.

Також, як йдеться в заяві, робляться кроки по подальшій бюрократизації права на страйк. Згідно статті 46 право на страйк розуміється виключно як колективне, тобто ухвалення у майбутньому закону про індивідуальний страйк буде неможливим. „Приміром, у деяких країнах Європи працівники мають право відмовитись від роботи, якщо не отримують зарплати. У нас же влада хоче закріпити практику, коли страйк можливий лише після численних погоджень”, – уточнюють активісти.

Крім того, як вказано, з тексту Основного Закону вилучається норма статті 49 чинної Конституції про те, що у існуюча мережа комунальних і державних закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Такі зміни, на думку лівих, прискорять занепад соціальної сфери: „Замість економії слід підвищувати оподаткування великого капіталу з метою отримання коштів на реалізацію конституційної норми про безоплатність і доступність медицини”. Додатковим тягарем для простих працівників стане запровадежння тотального подання декларацій про доходи (стаття 66), що сьогодні є обов’язковим лише для підприємців та інших категорій громадян.

„На жаль, у тексті конституції не відображено ідей, які б дозволили пересічним громадянам впливати на прийняття важливих рішень. Важливим було б запровадження права на відкликання депутатів, а також можливості вносити законодавчі ініціативи шляхом збору підписів. Порушень прав найманих працівників було б менше завдяки розширенню гарантій на страйк”, – вважають активісти.

Читайте також: Правий Сектор вважає неконституційними пропозиції про надання «ДНР-ЛНР» «особливого статусу»

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Рада сделала шаг к принятию бюджета на 2018 год

Верховная Рада Украины приняла подготовленный и внесенный Кабинетом министров проект государственного бюджета на 2018 год к рассмотрению....

Це може бути цікавим

Ярош вказав на сумну тенденцію в ЗСУ

Відчутні позитивні зміни у Збройних силах України можуть бути знищені через появу в армії великої кількості людей з неправильною мотивацією....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Суд арестовал все имущество и денежные средства экс-министра Захарченко

На все движимое и недвижимое имущество, а также средства в украинских банках бывшего министра внутренних дел Виталия Захарченко наложен арест....