Суд залишив дружині депутата гектар землі на березі лиману з незаконно зведеним будинком

Cуд залишив у власності ТОВ «Басвар» 0,76 га землі по вул. Ватутіна, 1 у Корабельному районі м. Миколаєва. Про це свідчить постанова Одеського апеляційного господарського суду від 9 липня, пишуть Наші Гроші.

У 2011 році Миколаївська міськрада продала фірмі «Басвар» спірні ділянки для обслуговування нежитлової будівлі рятувально-водолазної станції на воді площею 247 кв. м.. Власником рятувально-водолазної станції був «Басвар».

У березні цього року прокурор звернувся до суду щодо витребування земельних ділянок, оскільки вони розташовані у  прибережній захисній смузі і не можуть перебувати у власності юридичних осіб, а також тому, що всупереч законодавству ділянки продано без проведення земельних торгів. У позов прокурор вимагав, щоб «Басвар» при поверненні ділянок демонтував зведені там будинки. Як стверджує прокурор, окрім вищезгаданих 0,76 га «Басвар» користується тут ще однією ділянкою 0,11 га без жодної правової підстави і здійснює підприємницьку діяльність в самовільно побудованому кафе-барі на самовільно захопленій земельній ділянці.

Читайте також: З патрульної поліції звільнили чотирьох осіб

У травні цього року Господарський суд Миколаївської області визнав недійсним договір-купівлі продажу і держакти на землю. Водночас у вимозі повернення ділянок зі знесенням будівель на них було відмовлено. Суд зазначив, що ст.216 Цивільного кодексу не передбачає такого наслідку визнання правочину недійсним, як демонтаж будівель. Законодавством передбачено знесення будівель особами, які самовільно захопили землю, або знесення самочинно збудованих будівель. Однак спірні ділянки були придбані, а не захоплені, і в матеріалах справи є дозволи на будівництво і прийняття об’єкта в експлуатацію.

Прокуратура і «Басвар» подали апеляцію на це рішення. Апеляційний суд скасував попереднє рішення і у позові прокурора повністю відмовив. Суд взяв до уваги висновок за 2011 рік Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області. За цим висновком, спірні ділянки не входять у прибережну захисну смугу, а межують з прибережною захисною смугою Бузького лиману. Згідно з планом зонування територій міста Миколаєва, ці земельні ділянки належать до зони Ж-1 – зона розміщення котеджної (садибної) забудови.

Продаж землі без проведення торгів не був порушенням законодавства, оскільки «Басвар» володів водолзаною станцією, розміщеній на цій ділянці. Твердження прокурора, що для обслуговування майна «Басвару» достатньо було ділянки меншої площі суд визнав необґрунтованим.

Читайте також: Ахметов і Льовочкін заперечують свою участь у приватизації «Укртелекому»

Основною власницею фірми «Басвар» є Тетяна Антощенко, дружина Юрія Антощенка, депутата Миколаївської міської ради.

За даними Реєстру майнових прав, на які посилається суд, станом на лютий цього року за адресою Ватутіна,1 знаходяться нежитлові будівлі рятувально-водолазної станції на воді фірми «Басвар» і насосна станція каналізації, що належить Миколаївській міській раді.

Водночас, за даними місцевих ЗМІ, на Ватутіна,1, фактично на пляжі, збудований триповерховий особняк з причалом депутата Юрія Антощенка. За те, що після реконструкції нежиле приміщення перетворилося на жиле Державна архітектурно-будівельна інспекція ніби навіть оштрафувала фірму «Басвар» на 100 тис грн. Як стверджують журналісти, у минулому році поряд з особняком з’явилися ще дерев’яні будиночки.

У 2010 році Антощенко обрався до Миколаївської міськради від Партії регіонів, а тепер є позафракційним. До лютого цього року Юрій Антощенко також був гендиректором ПАТ «Миколаївобленерго», 70% якого належить державі і 13% – Енергопостачальній компанії «Херсонобленерго», яким володіє компанія «VS Energy». Останню пов’язують з групою українських та російських інвесторів – Євгеном Гінером, Олександром Бабаковим, Михайлом Воєводіним і Михайлом Спектором.

Читайте також: Офіцера штабу ВМС спіймали на хабарі

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Арнольд Шварценеггер представил электрический Hummer

Kreisel Electric, небольшой австрийский стартап, известный впечатляющими преобразованиями автомобилей в электрокары, на этой неделе открыл новый центр исследований и ра....

Це може бути цікавим

Американцы показали лазерную систему защиты от дронов

Американская компания Lockheed Martin опубликовала видео испытаний перспективной лазерной системы защиты объектов от беспилотных летательных аппаратов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

На Оболони просят не использовать воду из-под крана из-за промывки труб

В ночь с 21 на 22 сентября (с 23:00 до 4:00) в Киеве на Оболони будут проводить профилактическую промывку сетей....