Коли "регіонал", забудовник і мерія разом - громада втрачає землю

Регіонал, проректор Національного авіаційного університету Максим Луцький разом із забудовником В’ячеславом Непопом хочуть на місці стадіону побудувати 5 багатоповерхівок. Громада проти цього.

Чим далі спливає час після Майдану, тим впевненіше себе почувають ті, проти кого люди робили революцію. І хоча офіційно шануються Герої Небесної сотні, Межигір’я відкрите для загалу, а президент закінчує кожну промову повстанським «Слава Україні!», реальні вимоги революції так і залишилися лише вимогами. Натомість наступ на права громади не тільки не припинився із падінням режиму Януковича, а навпаки став ще активнішим. Прикладом цього стала ситуація із стадіоном Національного авіаційного університету в Києві, якій може стати черговою жертвою хижацького апетиту забудовників.

Цю історію нам розповів В’ячеслав, член ініціативною групи мешканців, яка вже кілька років воює проти незаконної забудови парку Відрадний та навколишньої території. Ця територія, колись величезний сад, сьогодні все частіше згадується в ЗМІ як поле битви між громадою та забудовниками. Початок протистояння сягає ще далеких 70-х років.

«Раніше на цьому місці був великий сад, підсобне господарство для ЦК партії. Він був закладений після війни, в 1946-1947 роках. Територія була велика, добре охоронялась. Тут збирали яблука, ягоди та кормили ними Радмін, ЦК КПУ, партійців. В 70-ті роки цією територією зацфіквилися в Інституті громадянського повітряного флоту (теперішній НАУ). Вони планували розширюватися, і їм знадобилася територія під спортивний комплекс для Інституту. Міська влада дозволила будівництво, дали добро зрубати в парку 350 дерев. Коли люди про це дізналися, всі дуже обурилися, і тоді то почалася справжня війна» - розповідає В’ячеслав.

Тоді місцеві мешканці вийшли проти забудови, щоб врятувати дорогий всім сад. Ця компанія із захисту саду була мабуть першою в Україні антизабудовною компанією. Хоча сад в результаті все ж таки зрубали, але забудовники погодилися, що новим спортивним комплексом будуть користуватися не тільки студенти, а й місцеві. Потім на базі цього комплексу була створена одна з перших регбійних команд в Україні - «Авіатор». Тут, саме на цьому стадіоні, «Авіатор» став чемпіоном СРСР з регбі.

Час плине, але стадіон і сам комплекс залишається популярним місцем зборів та тренування для мешканців району та всього міста. Пояснюється це дуже просто.

«Тут професійна спортивна площадка, дуже якісна бігова доріжка. На стадіоні, розміри якого відповідають світовим олімпійським стандартам, проводилися міжнародні матчі та турніри. Це справжня історична спадщина та спортивна перлина міста».

Зараз стадіон в показово занедбаному стані. Він належить НАУ, але адміністрація, на думку мешканців району, спеціально занедбала стадіон для того, щоб показати владі, що потрібна забудова.

«Ми не проти реконструкції, але ж вони (забудовник та ректорат НАУ) хочуть замість стадіону збудувати 5 високих будинків, зелену зону вирубати, а навколишню територію залити асфальтом під паркінг» - продовжує В’ячеслав.

Як таке може бути, що на місці історичного громадського об’єкту будуватимуть житлові комплекси? Як пояснюють активісти, справа в тому, що долею стадіону зацікавилися регіонал Максим Луцький та забудовник В’ячеслав Непоп. На цьому клаптику землі також замішані інтереси скандального столичного забудовника Максима Мікітася.

Довідка:

Максим Луцькій. Народився в Києві. З 2004 року проректор НАУ. В 2006 році став народним депутатом від Блоку Тимошенко. Потім перейшов в Партію Регіонів. Був заступником Міністра освіти, радником прем’єра Азарова. В 2012 році не пройшов до Верховної ради. Кум міністра освіти часів Януковича – Дмитра Табачника. В 2011 та 2012 році роздавав виборцям безкоштовні ліки та шампанське, підкуповуючи тим самим голоси мешканців Солом’янського району. Зараз – проректор НАУ, ініціатор забудови стадіону.

В’ячеслав Непоп. Родом з Донеччини. З 2002 року керує комунальним підприємством «Житлоінвестбуд – УКБ». Був депутатом столичної міської ради вIV та V скликань. В 2014 році балотувався як мажоритарник по Солом’янському району. Був помічений в обмані виборців, розмістивши в агітації брехню про свою приналежність до команди «УДАР» Кличка та Блоку Порошенко. Є виконавцем проекту забудови стадіону НАУ.

Саме Луцький віддає стадіон та навколишню землю під забудову. В 2012 році він намагався пройти в депутати від Солом’янського району, але громада його не пропустила. Тоді Янукович призначив Луцького головою Солом’янської районної державної адміністрації.  Під час Майдану його намагалися люструвати, тоді він під наглядом Самооборони написав заяву на звільнення. Після звільнення з посади голови району, відновився в якості першого проректора НАУ.

«Після зміни ректора, він знову тут засів. У нього тут працює банк, його фірма має виключне право надавати студентам послуги з Інтернету. Він вважає всю цю територію, включно із стадіоном, своєю власністю. На зустрічі він нам відкрито заявив, що ми на території спортивного комплексу в гостях і не маємо права ставити якісь умови, хоча ця земля – комунальна власність, та НАУ передана в користування, а не у власність. Його фонд – «Солом’янка» - вже відібрав у нас басейн, який був тут ще з 70 – х років. Потім він хотів відібрати скалодром – унікальну конструкцію, на якій тренуються чемпіони Європи та світу. Тоді громада та альпіністи захистили той скалодром. Тепер ось черга стадіону».

У забудовника є рішення КМДА про використання території комплексу для облагородження. Йому дозволено провести реконструкцію стадіону та будувати технічні і житлові приміщення. Як кажуть місцеві, на початку НАУ та забудовник були дуже відкриті. Вони відкрито заявляли про те, що будуть будувати, не дивлячись на думку громади. Але потім, коли почалася громадська компанія проти забудови, вони, НАУ та Луцький почали виправдовуватися та заперечувати плани на будівництво.

«Забудовник вже провів геологічну розвідку, впродовж двох тижнів вели бурові роботи. Причому дозволу на це у них не було. Вони і далі б продовжували, якби не люди. Швидка реакція людей їм завадила. Спеціально для заїзду будівельної техніки вже перенесли паркани на в’їзді на стадіоні. Будівництво готується».

На сайті забудовника зазначено, що «на земельній ділянці, на якій розташований стадіон НАУ, а також на прилеглих до стадіону територіях КП «Житлоінвестбуд-УКБ» не проводить будівництва чи будь-яких підготовчих робіт до будівництва житлового комплексу або інших об’єктів». Однак щодо планів подальшого будівництво інформації не має. Більше того, поряд стадіону вже виросли чотири вежі – частини багатоповерхівок, які планується здати в 2016 році.

Мешканці зі свого боку вимагають не будувати на стадіоні нічого, бо це об’єкт, яким користуються тисячі людей, причому безкоштовно.

«Ми – це ініціативна група місцевих мешканців. Всі живемо навколо цього стадіону, тренуємось тут. Ми б не заперечували проти реконструкції стадіону, та збереження цієї території для користування громадою. Найкраще було б скасувати рішення Київради про передачу земельних ділянок в користування НАУ, яке приймалось за часів Черновецького. Бо саме в ньому закріплено право будувати на цій території гуртожитки та житлові будинки.»

Мешканці вже зібрали біля 3000 підписів проти забудови. Люди зі всього району йшли сюди, щоб поставити підпис свій. Активісти писали листи в міністерства, в мерію, депутатам. Але, за словами Ольги, активістки ініціативної групи, ніяких офіційних відповідей ні від міністерств, ні від КМДА поки немає.

«Нам пишуть одні відписки. Я ще 31 травня розмістила запит на 1551 (гаряча лінія КМДА) відносно планів щодо розвитку цієї території, бо громада хвилюється та хоче знати з якого дива прямо на газоні стадіону проводиться геологорозвідка. Мені до цього часу не прийшла відповідь.» - Ольга, місцева мешканка.  

Як нещодавно дізналися мешканці, в реєстрах прав власності всі вже побудовані і ще не побудовані об’єкти вже закладені під іпотечні кредити, а згідно нового Генплану-2020 вся ця територія значиться як забудована житловими комплексами і навіть близько не входить до паркової зони. Але ж насправді це парк з старими прекрасними деревами та досить пристойним газоном.

Зараз активістам потрібна максимальна інформаційна допомога. Хоча поки що будівельних робіт безпосередньо на стадіоні не починали, однак на думку людей, відразу ж після виборів, забудовник може активізуватися, і тоді буде справжня війна, бо люди не відступляться.

«Ми ще 19 тому років за власний кошт побудували тренажерний зал під відкритим небом. І дотепер додаємо нові тренажери. От недавно стіл для пінг-понгу змонтували. Зараз збираємо гроші на нові лавки та фарбу, щоб облагородити майданчик. Всі ним користуються, а забудовники хочуть на цьому місці теж побудувати щось своє. Ми не дамо цього зробити».

Контакти координатора:

Валерій – 093-499-24-99

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Пророссийские аккаунты в Facebook организовывали митинги в поддержку Трампа

Издание The Daily Beast выяснило, что пророссийские аккаунты в Facebook организовывали митинги в поддержку президента США Дональда Трампа и против Хиллари Клинтон....

Це може бути цікавим

Медведчука вызвали свидетельствовать в СБУ

Служба безопасности Украины пригласила для дачи показаний лидера общественного движения "Украинский выбор – право народа" Виктора Медведчука....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....