Головні події банківської сфери за минулий тиждень

ГО "Фінансовий пульс" продовжує практику щотижневих оглядів банківського ринку. Сьогодні на сайті організації  опублікований огляд за період з 13.07.2015 по 17.07.2015.

Основні події та тенденції тижня

  • НБУ ухвалив рішення про ліквідацію ПАТ «Банк« Київська Русь». Фондом гарантування вкладів були продані акції ПАТ «Астра Банк» та виведено тимчасову адміністрацію з банку.
  • Верховна рада прийняла Закон (Проект №2045 а) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку», що значною мірою змінює «правила гри» в сегменті виведення з ринку проблемних банківських установ.
  • Національний банк України оприлюднив перелік компаній та фізичних осіб, яким відмовив в отриманні контролю над банками в І півріччі 2015 року. Також розміщена інформація стосовно погоджених угод.
  • Збори власників єврооблігацій Приватбанку на 150 млн. дол. США з погашенням у 2016 році не підтримали пропозицію банку про продовження терміну їх погашення до 2021 року. В той же час, збори власників єврооблігацій банку на 200 млн. дол. США з погашенням восени 2015 схвалили пропозицію про продовження терміну їх погашення до 2018 року.
  • Національний банк може отримати додаткові повноваження для здійснення контролю за фінансовим ринком. Нацкомфінпослуг, НБУ та  НКЦПФР розробили законопроект про консолідацію функцій з регулювання та нагляду за ринком фінансових послуг, відповідно до якого після ліквідації Нацкомфінпослуг, НБУ регулюватиме страховий ринок, кредитні спілки, фінансові установи, лізингові та факторингові компанії, а також компанії, що займаються грошовими переказами, та ломбарди.
  • Зареєстровано Законопроект №2352-а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи та визнання її банкрутом», а також прийнято до розгляду законопроект (Проект №2714) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання процедури банкрутства фізичної особи з метою забезпечення економічної та соціальної стабільності суспільства».
  • Залишки на коррахунках банків збільшилися порівняно з попереднім тижнем. Надлишкова ліквідність абсорбується за рахунок розміщення депозитних сертифікатів.
  • Індекс депозитних ставок мав різноспрямовану динаміку для різних видів валют і строків депозитів. В цілому зберігається тенденція до несуттєвому зниження вартості залучення депозитів на роздрібному ринку.
  • Ситуація на валютному ринку країни залишалася невизначеною. Всупереч заявам окремих учасників переговорів по реструктуризації державного боргу про досягнення прогресу з кредиторами, на минулому тижні істотних результатів з даного питання досягнуто не було. Вартість гривні демонструє негативну тенденцію. Ситуація, ймовірно, буде залишатися напруженою і неврегульованою до дати виплати купона за євробондами.
Читайте також: Новий Трудовий кодекс: чого чекати українцям?

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Российский "Сбербанк" закроет свои отделения в Европе из-за санкций

"Сбербанк России" не выдержав контроля со стороны Европейского центрального банка и работу под санкциями, решил уйти из некоторых европейских стран....

Це може бути цікавим

У Києві хлопець зарізав батька своєї дівчини

У Києві молодий чоловік отримав 10 років в'язниці за вбивство батька свого дівчини....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....