Дослідження: Українці повністю довіряють телебаченню

\'\'\'\'
\r\n

Українці вважають телебачення найдостовірнішим джерелом інформації, але рівень осмислення й обговорення – низький.

\r\n

Результати дослідження аудиторії, яке для суспільного мовника України провела консалтингова компанія Pro.mova, презентувала 15 липня керівник досліджень та аналітики цієї організації Вікторія Бриндза. Представлене дослідження зачіпає такі аспекти: як переглядає і слухає аудиторія телебачення і радіо, що саме люди дивляться і слухають і чи подобається їм це. Під час роботи над вивченням уподобань аудиторії було залучено не лише вибірку людей для опитування, а й експертів, які аналізували медіа з професійної точки зору.

\r\n

Дослідження показують, що 5% аудиторії не дивляться телебачення взагалі, і більшість робить цей вибір свідомо. Переважна кількість тих, хто дивиться телевізор, вмикає його з власного бажання, а не просто долучається до перегляду випадково. У більшості глядачів – у 40%, є доступ до багатьох телеканалів, а не тільки до трьох-чотирьох.

\r\n

Щоб проаналізувати вподобання аудиторії у контенті, його було розділено на чотири умовні групи: новинні програми (включаючи підсумкові випуски новин), розважальний (з урахуванням фільмів, серіалів, гумористичних шоу, спорту), просвітницький контент та аналітика. Переважна більшість респондентів говорить, що дивиться новинний і аналітичний контент і рідше – просвітницькі програми. А якщо звернути увагу на рівень обговорення й обдумування контенту, то цей показник – низький: більша половина аудиторії після перегляду проекту з контентом не взаємодіє. Рівень взаємодії з контентом вищий у містах, де кількість мешканців перевищує 500 тисяч.

\r\n

Також за результатами оприлюдненого дослідження цілісність перегляду (чи дивляться програми повністю) є вищою за плановість перегляду: переважно глядачі залишаються дивитися передачі, коли випадково натрапили на них в ефірі.

\r\n

Проводячи аналіз, компанія Pro.mova виділила 7 груп глядацьких практик. Перші дві – більші. Перша (27,7%) – це ті, хто дивиться все, часто і при цьому фокусується на контенті. Друга група (25,6%) – глядачі, які дивляться здебільшого новини та розважальні програми, але в той же час мало концентруються на контенті. Інші 5 груп – значно менші: третя група більше дивиться новини і розваги (17,4%), аналітику дивиться четверта група, а це 9,1%. До того ж четверта група більше, ніж інші, фокусується на контенті. У п’ятій групі, а це 8,2%, віддають перевагу розважальним програмам і взагалі не дивляться аналітики, не концентруються на програмах. Шоста група, яка становить 7,5%, не дивиться новини, а сьома група, а це 4,5%, дивиться лише новини та освітні програми.

\r\n

Що стосується радіо в Україні, то результати дослідження показують, що більшість українців не слухає радіо. Багато хто не має доступу, а ось 33% не слухають його свідомо. 91% споживачів радіо контенту віддають перевагу музиці, а не новинам чи програмам. Найбільше слухають радіо у Чернігівській, Чернівецькій, Закарпатській та Сумській областях.

\r\n

Ще одна частина дослідження компанії Pro.mova стосувалася ставлення людей до медіа. 42% аудиторії вважає джерелом найправдивішої інформації телебачення, на думку ще 25% найбільш правдивим є інтернет. Для більшості українців інформації, яку надають медіа, достатньо, 12% шукають альтернативних джерел.

\r\n

А ось медіаексперти та аналітики зазначають, що більшість українців перебуває у поганому медіапросторі. Глядачі дуже часто вважають професійними ті телеканали й інші медіа, які за оцінками експертів такими не є.

\r\n

Аудиторія розглядає телебачення в основному як джерело новин та розваг, а радіо – як джерело музичного контенту. Крім того, за висновками авторів опитування, у споживача за останні 20 років сформувалися погані медіа звички, пов\'язані зі споживанням контенту низької якості.

\r\n

Дослідження проводилося з 21 березня по 4 квітня 2015 року. Метод дослідження – інтерв\'ю \"face-to-face\". Розмір вибірки – 1912 респондентів, старших 18 років. Стандартна похибка 2,2%. Вибірку розбито за статтю, віком та місцем проживання.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Найдена самая близкая к Земле двойная черная дыра

Астрономы из Рочестерского технологического института обнаружили самую близкую к Земле двойную черную дыру....

Це може бути цікавим

В Киеве мать с ребенком попали под трамвай

Вечером 20 сентября в Киеве на пересечении Харьковского шоссе и улицы Тростянецкой произошло ДТП со смертельным исходом: под колеса трамвая маршрута №8 попали мать....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Пропагандист ДНР розповів про участь дітей з Росії в боях за Іловайськ

У боях за Іловайськ в 2014 році на боці бойовиків незаконних збройних формувань брали участь неповнолітні громадяни Росії, в тому числі, з Чечні....