Що Москаль робитиме на Закарпатті

Суботні події в Мукачево показали наявність значних проблем з контрабандою в Закарпатській області. Для вирішення нагальних питань в регіоні новим очільником області призначають Геннадія Москаля. Що означатиме переведення Москаля з Луганської області в Закарпатську, розбиралась «Ділова столиця".

Геннадію Москалю тепер доведеться вирішувати проблеми з контрабандою на Закарпатті, але це, звісно, не той вал проблем, які він мав в Луганській області. До того ж на початку 2000-х Москаль вже керував Закарпатською областю, де він змінив на посаді очільника Закарпаття Віктора Балогу, чиє ім’я в пресі прив’язують до мукачівських подій.

Геннадію Москалю на Закарпатті доведеться або ж воювати одночасно з Балогами і Ланьо, або опертися на когось із них. Варіант війни проти всіх кланів на Закарпатті виглядає малоймовірним: Балоги були і залишаються гарантами спокою в регіоні. Загалом же місцеві клани заради самозбереження можуть паразитувати на децентралізації.

За кілька місяців до виборів Москалю необхідно запропонувати проект розвитку регіону, аби проводити там президентську лінію, і не дати можливості місцевій еліті після виборів шантажувати Київ. А для цього Геннадію Геннадійовичу все ж доведеться зробити ставку на Балог. Щоб приховати цей факт, населенню розкажуть про очищення області від різного роду бандформувань, під які підпаде і місцевий «Правий сектор», а також конкурент Балог Ланьо, кримінальна справа проти якого — вимога суспільства.

Відкритим залишається питання: кого Президент відправить на Луганщину. Адже Москаль з керуванням регіону справився. І якщо до кінця контрабанду на Луганщині він і не прикрив, то принаймні зменшив її потік. Його наступник повинен бути не менш авторитетним для місцевих, аніж Москаль. Натякають, що на Луганщину призначать когось із наближених до Президента. Як би там не було, але адекватної заміни Геннадію Москалю в буремній Луганщині поки немає.

По-суті, переведення Москаля на Закарпаття робить з нього такого собі не замінимого чиновника, який здатний швидко «розрулювати» складні проблеми у будь-якому регіоні. Це відразу піднімає його у вищу політичну лігу і робить з нього фігуру, цікаву для багатьох політичних проектів. Якщо він очолить список «БПП» на Закарпатті і приведе партію до перемоги — це одне. Але що робити, коли з Москалем потім виникнуть якісь конфлікти. Він гострий на слівце, та й характер має жорсткий. Так чи варто у перспективі посилювати харизматичним генералом умовний «блок ображених на владу».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Екс-держсекретар США розповіла, як розвивалися стосунки з Росією

На початку свого першого терміну на посаді президента Росії Володимир Путін часто розмовляв з тодішнім радником президента США з нацбезпеки Кондолізою Райс....

Це може бути цікавим

Волкер: Трамп готовий вибудувати сильну позицію щодо Росії

Американський президент Дональд Трамп готовий вибудувати сильну позицію щодо Росії, заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю ZN....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве сторонники боевиков ЛНР избили девушку за фразу "Слава Украине"

На пересечении улиц Обсерваторная и Кудрявская в Киеве вечером, 22 сентября, сторонники боевиков ЛНР, выкрикивавшие антиукраинские лозунги, избили девушку....