ГПУ оголосила у розшук лідера "Оплоту"

Генеральна прокуратура направила до суду справу стосовно злочинної діяльності угруповання «Оплот» під час Революції Гідності, а її керівник Євген Жилін оголошений у розшук. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

«Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України завершено розслідування одного з епізодів злочинної діяльності очолюваної Євгеном Жиліним угруповання «Оплот» під час Революції Гідності, спрямованої на протидію протестних акцій», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в Оболонський районний суд м.Києва 9 липня 2015 направлено обвинувальний висновок щодо трьох осіб, підозрюваних у скоєнні 21 січня 2014 року, в районі станції метро «Петрівка» за попередньою змовою групою осіб з числа бійців угруповання «Оплот», організованих її керівником Є. Жиліним, злочинних дій відносно потерпілих із застосуванням предметів, заздалегідь заготовлених для нанесення тілесних ушкоджень, вчинення грабежу, поєднаного з насильством, викрадення людини, супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, а також у погрозі вбивством, тобто злочинів, передбачених ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 186 і ч. 1 ст. 129 КК України.

«6 липня 2015 за вказаними фактами злочинних дій повідомлено про підозру Е. Жиліну, оголошено його розшук і отримано дозвіл суду на затримання і привід його до суду. Також, щодо двох підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Разом з тим, одному з підозрюваних 8 липня 2015 Печерським районним судом. Києва змінено запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт», - зазначили в ГПУ.

У зв'язку з необгрунтованістю, відсутністю законних підстав прийняття такого рішення та відсутності обліку судом наявних ризиків, у тому числі пов'язаних з погрозами підозрюваного і його родичів іншим учасникам процесу, прокурором внесено апеляцію на дане рішення суду.

Управління спецрозслідування ГПУ продовжує досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами організації заподіяння в незаконних і злочинних діях відносно протестуючих і активістів Майдану цивільних осіб, так званих «тітушок», вчинення цими особами цілого ряду злочинів і незаконного фінансування такої протиправної діяльності.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Соцсети блокируют реальность

Instagram, Twitter и Facebook заставляют подростков чувствовать себя подавленными и вызывают атрофию навыков преодоления даже ничтожных ежедневных проблем, пишет Fortune....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Вашингтон загнал президента России в угол

И приводит мнение одного из экспертов: «Если эти компании [Фейсбук, Гугл, Твиттер] утверждают, что они нейтральны, как любая телефонная компания или электрическая к....