Депутат: Для боротьби з незаконним будівництвом потрібні зміни в закони і реформа судів

Навколо теми скандальних будівництв у Києві черговий сплеск ажіотажу та піарних виступів деяких народних депутатів. Але вирішити проблему незаконного будівництва можна тільки в правовому полі, що залежить виключно від Верховної Ради. Адже саме народні депутати мають право законодавчої ініціативи, чого немає у депутатів місцевих рад, і саме у них є повноваження депутатського нагляду за діяльністю правоохоронних органів і судів. Про це заявив депутат Київради, член земельної комісії Олександр Харченко.

«Мене дивує, коли Верховна Рада визначає правила ведення будівництва для України, які є недосконалими й через які лише у столиці виникло за попередні роки багато скандальних забудов, а депутати парламенту замість того, щоб змінити законодавство, безсоромно піаряться та лише критикують міську владу. Хоча при нинішньому складі Київради жодної скандальної забудови в Києві не з'явилось», - заявив Харченко.

Причин виникнення будівельних конфліктів, спровокованих недосконалим законодавством, на думку Харченко, декілька. «По-перше, це скасування парламентом необхідності проведення громадських слухань до початку будівництва. Люди часто дізнавалися про те, що у них у дворі збираються будувати, тільки після того, як заїжджав екскаватор рити котлован. По-друге, впровадження парламентом мораторію на перевірки будівельників! Виходить, що будується «монстр» висотою в 20 і більше поверхів, а контролюючий орган, який професійно може оцінити дотримання містобудівних вимог, не може навіть зайти і перевірити, а чи не впаде ця махина колись», - обурюється Харченко.

Ще одним поштовхом до скандалів навколо будівництв, на думку Харченко, стала бездіяльність правоохоронців і судів. Адже саме слідство і суд мають право, а потім і обов'язок, зупинити будівництво для проведення розслідування щодо його законності. Але на ділі вони фактично самоусуваються від виконання своїх обов'язків.

Проблема скандальних забудов дісталася нинішній владі у спадок. «Це фактично «Авгієві стайні», які необхідно чистити, але хто б не взявся за це, сам і забрудниться, через недосконалість законодавства. Забудовники кажуть, що у них все по закону. Адже закон дає можливість будуватися без громадських слухань та перевірок контролюючих органів. А люди, не вникаючи в суть законодавства, справедливо вимагають скасувати будівництва у себе на подвір'ях, на місці скверів і парків тощо», - говорить депутат.

Потрібно бути дуже сильною людиною, щоб не йти від проблем, як роблять, наприклад, правоохоронці, свідомо затягуючи процес розгляду справ, а брати на себе відповідальність. Мер Києва Віталій Кличко і більшість у Київраді таку відповідальність на себе взяли, хоча і змушені були перевищувати свої повноваження, забороняючи деякі будівництва. Зроблено це було свідомо, оскільки компетентні органи не реагують належним чином. Київрада повернула у власність громади понад 35 земельних ділянок, в односторонньому порядку розірвавши договори оренди із забудовниками, які платили мільйони коштів до бюджету міста.

«Йдучи назустріч громадськості, ми не тільки розірвали договори оренди, але й надали багатьом повернутим земельним ділянкам особливий статус зелених зон, що зробить неможливим на їх місці будь-яке будівництво в майбутньому», - каже Харченко. Крім цього, нинішня Київрада проголосувала за створення більше 50 нових парків і скверів.

«Деякі політики, які піаряться на темі скандальних забудов, нас закликають приймати «політичні», а не правові рішення. Але нинішня Київрада вже прийняла багато політичних рішень. Підтвердженням тому є те, що близько 20 судових справ щодо скасування наших рішень вже в судах. За деякими з цих, так званих «політичних» рішень, ми вже маємо програні судові процеси, де суд визнав перевищення владних повноважень Київради при односторонньому розірванні договорів оренди землі під забудову», - підкреслив Харченко.

Депутат переконаний, що рішення Київради повинні бути правовими, оскільки це убезпечить такі рішення від скасування в судах. «Крім того, під «політичні» рішення можуть потрапити і добропорядні будівельники, які діють в рамках закону, справно платять в бюджет і плату за землю, і пайову участь, і нарешті, утримують сотні робітників, з зарплат яких також поповнюється бюджет», - каже Харченко.

Щоб повернути боротьбу з незаконними забудовами в Києві в правове поле, замість «огульного піару» на цій темі, як вважає Харченко, парламентаріям слід було б законодавчо змінити правила забудови. «Але спочатку потрібно провести реформу правоохоронних органів і судів. Без них жоден мер, яким би сильним він не був, не зможе повністю впоратися з проблемою незаконних будівництв», - підкреслив Харченко.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Телескоп ALMA получил снимок необычной звезды, похожей на глаз

Исследователи получили первые детальные снимки старой звезды U Antliae....

Це може бути цікавим

У Києві зафіксували новий температурний рекорд вересня

Центральна геофізична лабораторія імені Бориса Срезневського зафіксувала ще один температурний рекорд в Києві....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....